Два медала извоюваха старозагорки на световното по канадска борба

Състезателките от Спортен клуб за сляпо-глухи „Августа Стара Загора“ се завърнаха с два медала и добри класирания от Двадесет и второто световно първенство по канадска борба за хора с увреждания, което се проведе в румънския град Констанца. В надпреварата участваха състезатели от 30 държави.

Старозагорки се представиха много добре. В категория жени с увреден слух 70 кг + Тилка Кайрякова стана вицесветовен шампион на дясна ръка. За нея това е първо участие на Световно първенство, след като на Европейското първенство в Лутраки, Гърция през май т. г. стана шампионка на лява и дясна ръка.

В категория жени до 60 кг с увредено зрение Ангелина Кръстева спечели бронзово отличие на дясна ръка.

В категория жени - ветерани до 70 кг Донка Йовчева се класира седма на дясна ръка.

Състезателите от клуба вече започват да се готвят за следващите състезания през 2020 г. – Европейско първенство в Унгария и Световно първенство в Грузия.

Успешен край на шахматното лято

С двама състезатели се представи старозагорският клуб по шахмат „Траяна 2011“ в Открития турнир в Приморско. „Този турнир бе подготвителен и даваше възможност на участниците да играят със състезатели, които са по-напред в ранглистата“, поясни пред..

публикувано на 28.09.20 в 16:23

"Берое" бе приземен в Разград

"Берое" допусна първа загуба от началото на сезона в първенството. Старозагорци паднаха като гости на шампиона "Лудогорец" с 0:2 и отстъпиха лидерската позиция именно на тима от Разград. Треньорът на беройци Димитър Димитров не можеше да разчита на..

публикувано на 26.09.20 в 20:50

"Берое" планира да предложи професионален договор на юношата Божидар Пенчев

"Берое" планира да предложи професионален договор на юношата си Божидар Пенчев. Талантливият халф, който е част от тима на Берое U19 от известно време се готви с първия състав и вече записа и неофициален дебют като се появи в игра в контролите с..

публикувано на 24.09.20 в 17:06

Берое откри обновената зала с успех над румънци

Берое спечели много здравия приятелски мач с тима на Тимишоара с 57:53. Двубоят бе двуостър и изключително оспорван. Мачът се игра в обновената спортна зала "Стара Загора", в която бе извършен частичен ремонт през летните месеци. Рейнс се пребори за..

публикувано на 23.09.20 в 23:30

Шофьорите от градския транспорт с фланелки на „Берое“

Шофьорите на автобуси от градския транспорт на Стара Загора ще изпълняват своите служебни ангажименти с тениски на „Берое“. Инициативата идва по идея и след съвместно сътрудничество между футболния клуб и „Тролейбусни и автобусни превози“ – Стара..

публикувано на 21.09.20 в 15:06
СНИМКА: Берое - Черно море

"Берое" излезе начело след разгром над "Черно море"

"Берое" поведе в класирането на първенството след внушителна победа с 4:0 над варненския "Черно море". "Зелено-белите" не оставиха никакви шансове на "моряците", които можеха да си тръгнат с още повече допуснати попадения. Точни за "Берое" бяха новото..

публикувано на 19.09.20 в 20:35

Хасково е домакин на Държавното лично първенство по вдигане на тежести

Хасково е домакин на Държавното лично първенство по вдигане на тежести за всички възрастови групи. Шампионатът ще се проведе от 22 до 26. 09.2020 г., съобщава община Хасково. Повече от 20 години Хасково посреща най-добрите тежкоатлети от цялата..

публикувано на 19.09.20 в 12:25

Женският „Берое“ ще участва в първенството

Женският волейболен отбор на ВК „Берое“ ще участва в женската НВЛ. Решението за това бе взето на днешна среща на ръководството на клуба с кмета Живко Тодоров. Това съобщи в интервю за радио „Стара Загора“ Николай Николов, президент на „Берое“. „Ще..

публикувано на 18.09.20 в 16:12

Две отличия за ветерани от „Торнадо“

Два медала извоюваха представителите на старозагорския клуб по тенис на маса „Торнадо“ при участието си в Държавното първенство за ветерани, проведено в курорта Албена. Във възраст 64-69 години Стойчо Радевски стана сребърен медалист. На двойки във..

публикувано на 18.09.20 в 16:03

Грации от „Берое“ станаха втори в категория „Б“

Опасността от коронавирус доведе до промени в графика и календара на състезанията от БФХГ. Така в рамките на няколко седмици бяха проведени почти всички държавни първенства. От старозагорския клуб „Берое“ Магдалена Генчева преодоля квалификациите и..

публикувано на 17.09.20 в 16:23