Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

23 служители на "Градус" положителни за Covid-19, двама са в болница

Дружеството продължава да тества работещите във всички свои предприятия, в производствените линии действа най-високо ниво на система за хранителна сигурност

Най-големият производител на птиче месо в България  - фирма „Градус“, е тествала всички работещи в производствената си линия в Стара Загора и продължава да изследва служителите си в страната. Това заявиха от дружеството. От изследваните 427 души с положителни проби са 23 служители.

Двама от тях са настанени в болница, а 21 са карантинирани. Работниците, при които е установено наличие на вируса, са изолирани, а производственият процес продължава при изключително високи мерки за дезинфекция и контрол, спрямо предписанията на Световната здравна организация, Организацията на ООН по прехрана и земеделия (FAO) и Световната агенция за хранителни стандарти (FSA).

Във фирмата от 14 години е интегрирана система за управление на качеството и безопасността на хранителните продукти, съответстваща на изискванията на ДПП (Добри производствени и хигиенни практики), НАССР, ISO22000:2005, IFS 6.1:2017 и ISO 9001:2015“, което до голяма степен ни прави подготвени за ситуацията“ коментираха от дружеството.

„Във всички производствени линии на „Градус“ съществува най-високо ниво на система за хранителна сигурност. Всички служители винаги са оборудвани с маски и защитни облекла, строго се следи за спазване на личната хигиена на работещите – често миене на ръце и дезинфекция. А от първите индикации за наличие на вируса в страната въведохме  спазване на дистанция и регулярно мерене на температурата на служителите. Всички работни помещения и складове се дезинфекцират на всеки 2 часа, осигурени са професионални озонатори“, добавят от „Градус“.

Сигурността на служителите и производствения процес е абсолютен приоритет на най-големия производител на птиче месо в България, отбелязват още от дружеството. По собствена инициатива фирмата продължава да провежда тестове във всички свои предприятия. Всички 1730 души, работещи в „Градус“, се изследват както с бързи, така и с PCR тестове, като компанията  изцяло поема разходите за изследванията.

Процентът на установените с вируса е 5,38%, който не е по-различен от обявения от Националния оперативен щаб по време на извънредното положение у нас, допълват от компанията.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Двама мъже са били пребити в чирпанско село

На 25.02.2025г., в 17.56ч., в РУ-Чирпан е получено съобщение от 30-годишен мъж, че на същата дата, около 17.45ч., в дома му в с.Димитриево, са пристигнали две коли с около 10-тина човека в тях и безпричинно са нанесли удари на него и на 27-годишния му брат,..

публикувано на 26.02.25 в 10:46

Пред фалит е Комплексният онкологичен център в Стара Загора

Лекари и медицински сестри напускат Комплексния онкологичен център (КОЦ) в Стара Загора , алармира Емил Христов, председател на Комисията по финанси и бюджет в Общинския съвет.  "Предлагат им се други условия за работа. В частните болници..

обновено на 26.02.25 в 09:57

Психолог: Работим превантивно, за да няма тормоз в училище

В Деня за борба с тормоза в училище в студиото на Радио Стара Загора гостува Дима Петкова, психолог на Профилираната природоматематическа гимназия „Гео Милев“ в Стара Загора. Тя е на мнение, че преместването на ученик в друга паралелка или училище заради..

публикувано на 26.02.25 в 08:26

Мъгла ограничава видимостта в прохода Шипка

Частични заледявания на пътя тази сутрин има в районите на Гурково, Мъглиж, Павел баня и село Ягода в Старозагорска област, както и на проходите Шипка и Република. За това предупреждават от Областно пътно управление. Мъгла ограничава видимостта до 200..

публикувано на 26.02.25 в 06:25
ТЕЦ

Андрей Новаков: Предложенията за промяна в „Зелената сделка“ дават нова перспектива за „Марица изток“

„Зелената сделка“ няма как да се впише във времената, в които ЕС живее. Това заяви за Радио Стара Загора българският евродепутат от групата на ЕНП(ГЕРБ-СДС) Андрей Новаков. Преди дни българските представители в Европейската народна партия..

публикувано на 26.02.25 в 06:16

Академия по предприемачество в земеделието с награден фонд 5000 лв. ще се проведе в Тракийски университет – Стара Загора

Академия по предприемачество в земеделието с награден фонд 5000 лв. ще се проведе в Тракийски университет – Стара Загора в периода 25-28 март. В продължение на успешно провелата се „Акселераторска програма за стартиращи предприятия в областта на..

публикувано на 25.02.25 в 16:41

Казанлъшко сдружение ще работи и с извършители на домашно насилие

По нов проект казанлъшко сдружение ще предлага възможност за работа с извършители на домашно насилие. Целта е предотвратяване на бъдещо насилие и злоупотреби, както и намаляване на риска от рецидиви. Сдружение „Жените на Казанлък“ започва работа..

публикувано на 25.02.25 в 16:35

Кметовете от община Гурково платиха своите данъци с призив към жителите

Кметовете в община Гурково платиха своите данъци за 2025 година , апелирайки и жителите да заплатят своевременно дължимите данъци и такси. „Призоваваме жителите да  подходят с гражданската си отговорност, оценявайки значението на събираемостта на..

публикувано на 25.02.25 в 16:22

Лекция на тема „Превенция на трафика на хора“ се проведе в ОДМВР-Стара Загора

Дванадесетокласници от Търговска гимназия “Княз Симеон Търновски“, от Професионална гимназия по компютърни науки и математически анализи „Проф. Минко Балкански“ и СУ “Васил Левски“ в Стара Загора присъстваха на лекция на тема „Превенция на трафика на..

публикувано на 25.02.25 в 16:15
Община Стара Загора

В Стара Загора ще се проведе събитието „Бизнес за бизнеса“

Нови възможности за партньорства открива пред предприемачите и представителите на местния бизнес Община Стара Загора. Отдел „Инвестиции, енергийна ефективност и зелен преход“ е организатор на интересното събитие, ориентирано към работодателите. То е..

публикувано на 25.02.25 в 15:39