В лентата „Бащата“, която взе голямата награда Кристален глобус на кино фестивала в Карлови вари през 2019г., участва един от най-обичаните старозагорски актьори Христофор Недков.
Режисьори са творческия тандем Кристина Грозева и Петър Вълчанов, които познаваме от филмите „Урок“ и „Слава“.
Филмът разказва история, в която има истинска случка - историята на мъж, който губи жена си и се опитва да се свърже с нея с помощта на медиум, въпреки несъгласието на сина си и сближаването между двамата.
Ролите в лентата са поверени на Иван Бърнев, Иван Савов, Маргита Гошева, Мария Бакалова, Христофор Недков.
За филма пред Радио Стара Загора Фори каза, че е от тези, които са емоционални, човешки, докосващи, смислен и с ясни и точни послания, без претенция за големи философии и форми.
„Работата на Кристина Грозева и Петър Вълчанов се отличава с това, че те правят интернационални филми и това е плюс за българското кино, те са общочовешки, световни“, допълни актьорът.
Цялото интервю – в звуковия файл.
Весели великденски фигури в пъстри цветове красят центъра на града. По създадена вече традиция от няколко години пл. „Трети март“ се декорира с великденски яйца, които създават празнично настроение на жители и гости на града, съобщават от общинския..
Най-новата песен на българския музикален пазар – „Истина“ на Мариана Попова е красиво, емоционално и страстно танго с много енергия, философия и равносметка. „Всичко има в тази песен и нищо не е случайно в нея – нито екипът, нито текстът, нито..
От 21 април до 18 май 2021г. в западната зала на Художествена галерия Стара Загора ще бъде представена ретроспективна изложба на Любомир Цакев /1940-2012/. Експозицията е съвместна проява на Художествена галерия Стара Загора и Държавен куклен театър –..
Изключителен екип от доказали се в своята област артисти застават зад общата идея за създаването на песента „ЮЛИ“, обединяваща в себе си поетичното, музикалното и аудио визуалните изкуства. Композитор е Димитър Карамфилов, аранжиментът е..
Днес в предаването "Моята неделя" Дани Милев представи най-новата песен на бенда си . Тя се казва "Приказка една" и е първата от записаните шест песни в нов албум , създаден по програмата "Творчески инициативи" на Национален фонд "Култура "...
Заради дълго продължаващата епидемична обстановка тракийските дружества в Хасковска област са преустановили поклонническите посещения в Одрин, където две православни църкви напомнят за българския дух там по времето на Османската империя, потвърди..
Иво Танев е музикант, сценарист, а вече и автор на книга. Представяме ви дебютната му книга „Урок за мъже“ – Истински истории от моя живот. Какво го провокира да напише тази книга и какви са темите, които засяга. И още завръщане към детството му, чиито..
Създателят на Малкия човек – вечния образ на световното кино – Чарли Чаплин е роден на 16 април преди 122 години. Дребничкият скитник с неподражаем силует отразява и живота и терзанията на автора си – Чарлс Спенсър Чаплин. Към творчеството му..
На 25.05 (Май) от 19 часа в Държавна опера Стара Загора ще бъде поставена постановката „Под игото - 1894 - та“. Това е нова българска пиеса за трудностите и перипетиите около амбициозното първо българско издание на романа „Под игото“ от младия..
В навечерието на премиерата на балета „Спящата красавица” директорът на 4 ОУ “Кирил Христов“ Господин Балъкчиев връчи парично дарение в полза на закупуването на палци за балетната трупа на Държавна опера-Стара Загора. Средствата са събрани на..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net