Община Стара Загора договори възможности за подобряване на разделно събиране на отпадъци. Ресорният зам.-кмет Йордан Николов се срещна днес с представителите на фирма „Булекопак“ АД, отговаряща за системата за разделно събиране на отпадъци от опаковки в цветни контейнери, информират от пресцентъра на общината. По време на разговора бяха набелязани конкретни мерки, които да допринесат за по- ефективното и качествено събиране на рециклируемите отпадъци.
„Зачестяват сигналите от граждани за препълнени и необслужени контейнери за разделно събиране, ние държим това да се промени“, категоричен беше Николов.
С фирмата изпълнител беше договорено съвместно с представители на общинска администрация, следващата седмица да стартира мониторинг на системата за разделно събиране за времето за запълване на съдовете. След това ще станат ясни мерките, които може да бъдат предприети.
Възможните действия са повишаване на кратността на обслужване на контейнерите в районите с най-голям обем събирани отпадъци и/или увеличаване броя на съдовете в една точка, където инфраструктурата позволява.
Тежка катастрофа със загинал човек е станала на пътя Стара Загора - Казанлък край разклона за Мъглиж . Сигналът за инцидента е получен в 19:30 часа, съобщават от пресцентъа на полицията. Пътят в района на местопроизшествието временно е..
По традиция, в деня на националния празник на България, служители на Държавно горско стопанство – Казанлък раздаваха фиданки на всеки, който се отправи към Паметника на свободата на връх Шипка. Горските посрещаха посетителите с табела с послание:..
Образованият човек осъзнава свободата като отговорност. Това коментира в интервю за Радио Стара Загора министърът на образованието и науката Красимир Вълчев, който беше гост в предаването „Час Пик“ навръх Националния празник на страната...
Граждани на Болярово развяха националния флаг по повод 147 години от Освобождението на България от Османската империя. Големи и малки боляровци поднесоха венци и цветя пред паметника на освободителите, за да почетат паметта на загиналите български и..
С ритуал по издигане на националното знаме Сливен отбеляза 147-години от Освобождението на България от османско иго. Негово Високопреосвещенство сливенският митрополит Арсений отслужи благодарствен молебен за здраве и добруване на българския народ...
Хиляди старозагорци се включиха в пренасянето на 300-метровия национален флаг до Мемориалния комплекс „Бранителите на Стара Загора“. Традицията се провежда от 2014 г. и в нея се включват все повече гости и от други градове. Шествието днес беше водено..
Стотици граждани се стекоха на централния площад, за да честват Националния празник в Димитровград. С тържествен ритуал по издигане на националното знаме на България на централния площад започнаха официалните чествания..
Над 50 килограма наркотици, включително близо 24 кг кокаин и малко над 27 кг синтетичен канабиноид MDMB-4en-PINAKA - са открити при проведени съвместните оперативни действия от ГД „Борба с организираната престъпност“, ГД „Гранична полиция“ и Агенция..
С тържествена церемония, празнично шествие и благодарствен молебен беше отбелязан националният празник в Ямбол. Стотици граждани поднесоха венци и цветя пред паметника на загиналите за Освобождението. В тържественото честване се включиха военни..
Историческият връх Шипка е център на тържествата за националния ни празник. Въпреки лошото време за честването на 147-aта годишнина от Освобождението множество хора от двете страни на Балкана се стекоха в подножието на Паметника на свободата, на..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net