Няма ранена мечка в Сливенския балкан, коментира за БНР директорът на Регионалната дирекция по горите Георги Дончев, опровергавайки предупреждение в социалната мрежа, публикувано от туристка, че в района на местността „Черковното" е видяла кървава следа от животното. На място е изпратен екип от горски служители, които не са намерили следи от мечка.
Инж. Дончев коментира, че падналият сняг е улеснил горските служители в огледа на следите, оставени от преминаващите в района животни.
"В крайна сметка установиха на място, че става въпрос за коне, животни, които са пуснати на свободна паша. Мястото е зад „Кръстовото аязмо" – това е параклис, който се намира там и покрай мястото нито кръв е имало, нито стъпки, така че тези слухове са измислени", каза Дончев.
Той бе категоричен, че в района на Сливенската планина мечки няма.
"Не, никога не е имало тук подходящи места за мечките. Те обикновено са разположени, да в Стара планина, обаче към Казанлък към по-високопланинските зони. Ние сме в нископланинската зона и не е добро местообитание за тях", допълни директорът на Регионалната дирекция по горите в Сливен.
Георги Дончев призова туристите при съмнение за появило се опасно животно около туристическите маршрути да звънят на тел.112.
Историческите аналогии са в основна тема в поредното издание на предаването "60 минути повече политика" по Радио Стара Загора. През последните дни Мюнхенската конференция за сигурността предизвика спомените от 1938 г., когато именно в Мюнхен..
Близо 100 военнослужещи заминават на мисия в Косово. Изпращането на контингента стана днес в Хасково. Тържествената церемония се състоя на централния площад „Свобода“ в Хасково в присъствието на началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов, висши..
Изследователският екип на проф. Лиу Гуиджан от Университета за наука и технологии на Китай (USTC) посети Тракийския университет в Стара Загора за участие в академичен обмен. Екипът на проф. Лиу е специализиран в областта на геохимията на околната среда..
Ректорът на Тракийски университет – Стара Загора проф. Добри Ярков, и ректорът на Университета Улудаг в Бурса проф. Фердун Йълмаз, подписаха споразумение сътрудничество, което обхваща развитие и разширяване на образователно-методологическото,..
Служители от сектор "Противодействие на криминалната престъпност" при ОДМВР-Стара Загора задържаха петима мъже с вейпове, съдържащи наркотични вещества, съобщиха от пресцентъра на дирекцията. На 17.02.2025г., от е извършена проверка на двама мъже на..
От днес - 20 февруари 2025 г., се възстановява утвърденият маршрут на движение на автобусни линии № 14, № 17, № 20, № 34, № 51 и № 71 по ул. „Ген. Столетов" в участъка от ул. „Д-р Т. Стоянович" до ул. „Княз Ал. Батенберг", съобщават от пресцентъра на..
Вторият ден на бойкот на търговските вериги в Стара Загора не сработва, показва репортерска проверка на Радио Стара Загора. След 9.00 часа паркингът пред една от големите търговски хранителни вериги не е пълен, но повечето клиенти на магазина..
Основно училище ” Д-р Петър Берон” в казанлъшкото село Овощник е със 124-годишна история. Открито на 15 септември 1891-ва, през годините, то се утвърждава като сериозна школа за обучение и възпитание на деца и младежи. Неговите възпитаници имат не..
Втори опит за бойкот на големите търговски вериги у нас заради високите цени на храните . Според икономиста Адриан Николов от Института за пазарна икономика нетрадиционният протест едва ли ще доведе до поевтиняване на стоките. По думите на експерта..
Времето в област Стара Загора е предимно облачно до ясно на отделни места. Температурите са в интервал от -14 до – 3 градуса. Пътните настилки са предимно сухи, като изключение правят градовете Павел баня, Гурково, Мъглиж, село Ягода и Главан, където..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net