Кметът на Ямбол Валентин Ревански е поискал два пъти придобиване на собственост от Община Ямбол на държавни имоти с отпаднала необходимост на територията на град Ямбол. Първото искане е отправено през месец май 2020 година, а второто - през месец декември 2020 година. Имотите се намират в района на бившите „Пехотински казарми“.
В молбата, отправена към министъра на отбраната Красимир Каракачанов, бяха описани и намеренията на Община Ямбол за бъдещето развитие на имотите, които се характеризират с изключително важно значение за развитието на нашия град.
Целта е върху тях да бъде изграден нов жилищен комплекс със съвременна инфраструктура и прилежащите към тях зони за отдих, обществени функции, нови улици, спортна и образователна инфраструктура, търговски площи и паркова територия. Предложението беше включено в Програмата за управление и разпореждане с общинската собственост за 2020 година, одобрена от Общински съвет Ямбол.
Отговор от Министерството на отбраната е получен в началото на тази година. В него се посочва, че министърът на отбраната не дава положително становище на отправените искания, като се мотивира с необходимостта от реализиране на приходи за държавния бюджет.
На 29 януари 2021 година МО обявява търг с тайно наддаване на редица имоти в цялата страна, сред които и един от деветте парцела от бившите „Пехотински казарми“ в Ямбол. Началната тръжна цена на имот с площ от 98,398 декара, заедно с 28 сгради, е 5 173 000 лева, а търгът в сградата на МО е насрочен за 5 март 2021 година.
Община Ямбол уважава решението на Министерството на отбраната, което иска да продаде свой имот и да реализира съответния приход и е готова да окаже необходимата помощ на всеки бъдещ инвеститор, който ще допринесе за икономическото развитие на града. Имотът остава в границите на общината, без значение кой ще бъде неговият купувач.
В отговора на МО се посочва и това, че при неуспешни тръжни процедури ще бъде преразгледана визията за тях. Имайки предвид това, Община Ямбол е готова отново да поиска имотите с отпаднала необходимост за МО, но с голямо значение за Ямбол.
Агенция „Пътна инфраструктура“ предвижда извършване на дейности по разширението на пет километровата отсечка, свързваща Стара Загора с АМ „Тракия“. По този повод през настоящата година е заложено обявяването на обществена поръчка за избор на..
Православните християни отбелязват днес Месни заговезни. Денят е известен като Неделя Месопустна. Месни заговезни са осем седмици преди Великден. По стара традиция на трапезата се слагат само месни ястия като подготовка преди началото на Великденските..
Турски водач е с тежки изгаряния след пожар в кабината на товарния му автомобил. Инцидентът станал на ТИР паркинг „Капитан Андреево“. Изпратените на място спасителни екипи установили, че 60-годишен турски водач е с изгаряния по тялото, получени от пожар..
Министерство на земеделието и храните стартира прием на заявления за подпомагане по интервенция „Намаляване загубата на биологично разнообразие, опазване на горските местообитания и намаляване на незаконните дейности в горските територии“ от..
Информираността на потребителите на огромния дигитален пазар и тяхната способност да се възползват от предоставения им там необятен избор между места за пазаруване, стоки и услуги и условия на сделките ще им помогнат да се справят и дори да регулират..
В 09:19 е настъпило ПТП на изхода на Казанлък посока Стара Загора . По първоначална то е между два леки автомобила - единия, управляван от 49-годишен водач, а другия- от 69-годишен водач, информират от пре сцентъра на ОД на МВР Стара Загора. Оттам..
Движение на военна техника ще се извършва по пътищата в страната от днес до 20 март . Придвижването е във връзка с предислокацията на подразделенията към постоянните им войскови райони, след завършване на учението на НАТО „Steadfast Dart -2025“,..
Художествена галерия - Казанлък отново отваря врати за най-малките творци , продължавайки своята мисия да провокира и развива творческото въображение на децата. В тази връзка, културния институт оправя покана към малките творци и техните родители да се..
Няма затруднения в движението на територията на област Стара Загора , всички пътища са проходими при зимни условия. Времето е ясно. На терен работят седем машини, съобщи дежурният в Областното пътно управление Стара Загора. Температурите са в интервала..
Днес е Задушница - първата от трите големи задушници през годината. Нарича се още "Месопустна", защото е преди неделята на Месни заговезни. Църквата е определила съботата за ден на покойните. На този ден почитаме починалите си близкии и се молим за..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net