"Берое" приключи подготовката по най-добрия начин

"Берое" завърши лятната си подготовка с 6:0 над втородивизионния "Созопол". Точни за старозагорци бяха Камен Хаджиев, Мартин Камбуров, Серкан Юсеин, Алиун Фал на два пъти и Реян Даскалов.

Преди началото на срещата бе представен съставът треньорският щаб, с които "Берое" ще започне сезон 2021/2022. Футболистите и треньорите бяха аплодирани от около двеста привърженици на "зелените", дошли в петъчната вечер на стадион "Берое".

Наставникът Петър Колев започна с новия нидерландски вратар Нордин Бакер под рамката, в отбрана действаха Джуниет Али, Георги Динков, Камен Хаджиев и Александър Василев, в средата на терена играха Серкан Юсеин и Симеон Мечев, в карето в атака бе съставено от Кийлън Лебон, Илиян Стефанов, Алиун Фал и капитана Мартин Камбуров.

"Берое" доминираше през целия двубой и закономерно поведе още в деветата минута. Симеон Мечев центрира от ъглов удар право на главата на Камен Хаджиев, който засече в мрежата за 1:0. Пет минути по-късно беройци пропуснаха страхотна възможност да удвоят преднината си. Серкан Юсеин хвърли хубав пас към Мартин Камбуров, който обаче от непосредствена близост не уцели вратата на гостите. Следващата опасна ситуация за домакините дойде в 30-та минута. Отново Симеон Мечев центрира добре от корнер, но при разбъркването няколко футболисти в зелено не успяха да отбележат. Пет минути след това Илиян Стефанов стреля опасно от средна дистанция, но кълбото премина на сантиметри в аут. В 38-та минута Мечев засече с топовен шут изчистена след ъглов удар топка, но ударът му рикошира и се размина близо от целта. Две минути по-късно Кийлън Лебон се разходи из отбраната на "Созопол", подаде на чиста позиция към Илиян Стефанов, младият плеймейкър би технично, но шутът му рикошира в бранител и излезе в корнер. Малко след това Серкан Юсеин отправи топовен изстрел от границата на пеналта, но вратарят на гостите изби. В самия край на полувремето Мартин Камбуров вкара красив гол от пряк свободен удар. Топката се удари в дясната греда на противниковата врата и влетя в мрежата за 2:0.

Беройци продължиха с атаките си и през втората част. В 52-та минута Симеон Мечев стреля технично от фаул с левия крак, но кълбото кацна върху напречната греда. Най-красивият момент в срещата дойде в 56-та минута, когато Серкан Юсеин отбеляза страхотен гол с шут от над 30 метра, правейки резултата класически. И след третото попадение домакините продължиха да атакуват. В 73-та минута Мечев също опита късмета си от средно разстояние, но не успя да отбележи. Минута след това Алиун Фал бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле след центриране и с красив удар разпечата стража на гостите за 4:0. В 78-та минута Фал бе изведен на хубава позиция отляво, но техничното му копване мина на сантиметри от лявата греда. Три минути след това Фал отбеляза второто си попадение в мача. Олджай Алиев центрира корнер, Кукула отклони с глава към Фал, който необезпокояван покачи резултата на 5:0. В 84-та минута Божидар Пенчев центрира от фаул към Реян Даскалов, който оформи крайното 6:0.

"Берое" стартира новия сезон в българското първенство следващия петък, 23 юли, от 21 часа, когато на стадиона под "Аязмото" гостува столичният "Локомотив"..

"Берое" - "Созопол" 6:0 Камен Хаджиев 9 мин., Мартин Камбуров 45 мин., Серкан Юсеин 57 мин., Алиун Фал 74 мин., 81 мин., Реян Даскалов 84 мин.

"Берое": Нордин Бакер( 66 мин. - Иван Гошев), Джуниет Али, Георги Динков( 79 мин. - Стив Фуртадо), Камен Хаджиев( 79 мин. - Мирослав Енчев), Александър Василев( 79 мин. - Христо Митев), Серкан Юсеин( 79 мин. - Божидар Пенчев), Симеон Мечев( 79 мин. - Ефе Али), Илиян Стефанов( 79 мин. - Реян Даскалов), Кийлън Лебон( 79 мин. - Олджай Алиев), Алиун Фал, Мартин Камбуров( 70 мин. Кукула); старши треньор: Петър Колев