Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

Старозагорски ученик стана балкански шампион по ориентиране

Старозагорският ученик Лазар Миланов от ГПЧЕ "Ромен Ролан" и състезател от клуб "Сърнена гора" спечели Балканската титла по ориентиране на Балканиадата в Загреб, Хърватия, която се проведе в края на август.

Десетокласникът се състезава в категория - "Мъже до 16 години" и взе участие и четирите дисциплини - спринт, дълга дистанция, средна дистанция и щафети.

Старозагорецът спечели два златни медала в средната дистанция и в щафетите, където съотборници му бяха другите представители на националния отбор Джан Ахмедов и Боян Георгиев. На дългата дистанция и спринта Лазар завоюва сребърни медали, като на спринта само 9 секунди го разделиха от златото, което бе спечелено от представител на Турция.

Сред отличените беше и старозагорката Яна Илиева, която завоюва бронз. На Балканиадата Националния отбор на България спечели и класирането по нации с 2216 точки, следвана от Румъния с 2115 и Турция с 1832.

В надпреварата взеха участие състезатели от общо 14 държави

Бараж за "Берое" след поредно слабо представяне

"Берое" ще играе бараж за оставането си в българския футболен елит. Възпитаниците на Николай Киров изиграха поредния си слаб мач и загубиха с 1:3 при гостуването си на "Хебър" в Пазарджик.  "Хебър" поведе в резултата в 42-та минута, когато Роберт Мазан..

публикувано на 05.06.23 в 20:34

Три медала извоюваха момчета от „Берое“

В Търговище бе проведено Държавното първенство по борба за момчета. В свободния стил старозагорския клуб „Берое“ се представи с 12 участници. Трима от тях се окичиха с медали. Диян Русев стана втори в категорията си, а трети места извоюваха Светозар..

публикувано на 05.06.23 в 14:55

Отборна титла и медали за малки колоездачи

Слънчев бряг бе домакин на Държавният лично-отборен шампионат по колоездене за момичета и момчета. При момчетата старша възраст отборът на „Верея“ завърши на първо място. „Още първия ден по „часовник“ заеха шесто, седмо и осмо място и дръпнахме..

публикувано на 05.06.23 в 14:01

Петя Страшилова: Радващо е, че децата имат интерес към спорта

"Все повече деца с удоволствие спортуват. Особено, когато става дума за възрастовата група от 5 до 12 годишна възраст. След това част от тях сякаш предпочитат повече компютрите и електронните игри. Там се губи донякъде връзката. Вчера в село..

публикувано на 05.06.23 в 10:50

Старозагорски гимнастички се изявиха във Варна

Във Варна бе проведен Държавен турнир по спортна гимнастика за детско-юношеска възраст за купи „България“. „Участвахме във всички възрасти“, съобщи за радио „Стара Загора“ Ирина Руняшка, треньор на старозагорския клуб „Спортна гимнастика“. От нейните..

публикувано на 04.06.23 в 15:20

Малки бадминтонисти ще отбележат Деня на детето

СК „Бадминтон – Стара Загора“ ще бъде домакин на турнир, посветен на Деня на детето 1 юни. Надпреварата утре е 13-та поред и е за най-малките състезатели, до 9 години, първи   и втори клас. Освен състезание, организаторите са подготвили много игри,..

публикувано на 02.06.23 в 16:47

Петима старозагорци ще стартират в Слънчев бряг

В Слънчев бяг утре ще бъде Държавният шампионат по колоездене за момичета и момчета младша и старша възраст. „Целта ни е да спечелим шампионата“, подчерта пред радио „Стара Загора“ Стефан Христов, президент и треньор на старозагорския КК „Верея“...

публикувано на 02.06.23 в 15:42

Желязко Динев: В Пазарджик с подкрепата на нашите фенове "Берое" трябва да стигне до нужния успех

"За съжаление най-неприятния сценарий с "Берое" е факт и остава още един важен мач в който трябва да стигнем до успеха. Не ми се говори за куп фактори, които повлияха това да е така, както и за някой отбори от нашата група /11-16 място/. Но това е..

публикувано на 02.06.23 в 10:47

Четири медала спечелиха малки плувци от „Траяна“

В София бе проведен международния турнир по плуване за деца „Златоперки“. „Участвахме с 13 деца, половината от тях по-малки, имаме доста от малките, които са ентусиазирани“, съобщи за радио „Стара Загора“ Стефан Вачев, треньор в старозагорския клуб..

публикувано на 01.06.23 в 10:12

"Берое" стигна само до хикс срещу "Пирин" след драма

"Берое" не успя да си осигури и на теория оставането в елита за следващия след страхотна драма в последния домакински мач за сезона. Заралии завършиха наравно 1:1 срещу "Пирин" Благоеград след късно изравнително попадение за гостите от дузпа в даденото от..

публикувано на 31.05.23 в 20:50