"Берое" се отпуши в София

"Берое" постигна класическа победа с 3:0 като гост над столичния "Локомотив" в среща от 14-ия кръг на Първа лига. Точни за успеха бяха Абубакар Тунгара, Кийлън Лебон и Мартин Камбуров. От началото на сезона заралии срещаха сериозни трудности пред гола, но днес се отпушиха и зарaдваха своите привърженици. С тази победа старозагорският тим вече събира 20 точки и се утвърди на шестото място във временното класиране.

Треньорът на "Берое" Петър Колев за пореден път започна в схема с трима бранители. Пред вратаря Генадий Ганев започна триото Александър Цветков, Омар Сако и Георги Динков, по фланговете действаха Джуниет Али и Александър Василев, като опорни халфове стартираха Реян Даскалов и Симеон Мечев, а капитанът Мартин Камбуров бе подпомаган в атака от Абубакар Тунгара и Кийлън Лебон. През второто полувреме дългоочакван дебют с беройския екип направи бразилецът Джонатан Перейра.

Двубоят започна равностойно, като и двата отбора предпочитаха да не рискуват в началния етап на срещата, поради което играта се водеше предимно в средата на терена. Едва от средата на полувремето двата тима погледнаха по-смело към противниковите врати. В 24-та минута Виржил Пинсон получи топката отляво в половината на "Берое", напредна добре и стреля технично към далечния ъгъл, но в аут. Десетина минути по-късно Александър Василев от гостите пробва рефлекса на домакинския страж Александър Любенов, но вратарят на "Локомотив" бе на мястото си и отрази без проблем. Малко след това отново Василев отправи много опасен шут, но Любенов изби влизащата под гредата топка. В самия край на полувремето "Берое" излезе напред в резултата. Джуниет Али центрира в наказателното поле към Мартин Камбуров, капитанът на заралии отклони с глава към Абубакар Тунгара, който преодоля с точен удар в далечния ъгъл Любенов за 0:1.

Столичните железничари излязоха на терена след почивката с ясното намерение да търсят изравнително попадение. В 49-та минута Пинсон напредна в половината на гостите и стреля точно, но право в ръцете на Генадий Ганев. Шест минути по-късно Ганев отрази по страхотен начин много опасен шут на Александър Александров от фаул. Постепенно обаче домакинският устрем бе туширан от играчите в зелено и бяло. В 70-та минута Кийлън Лебон получи много хубаво дълго подаване, овладя прекрасно топката, отправи прехвърлящ удар, който бе леко избит от Любенов, топката се удари в гредата и тупна зад голлинията. Арбитърът Владимир Вълков изчака консултацията със системата ВАР, която потвърди попадението. Малко след втория гол Любенов извади влизащ под гредата шут на Тунгара. При последвалия ъглов удар вездесъщият Мартин Камбуров засече топката с глава в мрежата за 0:3. Това бе 255-то попадение за легендарния голмайстор в българския футболен елит. След третия гол "Берое" продължи да бъде тотален господар на терена и първо Лебон, а после и Даскалов имаха шанс да направят резултата още по-разгромен, но класическото 0:3 остана непроменено.

В първенството следва двуседмична пауза заради двубоите на националните отбори. След нея "Берое" ще приеме у дома "Пирин".

"Локомотив" София - "Берое" 0:3 Абубакар Тунгара 45 мин., Кийлън Лебон 70 мин., Мартин Камбуров 74 мин.

"Локомотив" София:  Александър Любенов, Селсо Рапосо, Георгиос Катсикас, Пламен Крачунов, Мики Орачев, Божидар Кацаров, Красимир Милошев - капитан, Владимир Семерджиев( 66 мин. - Валентин Николов), Октавио, Александър Александров( 66 мин. - Раел Лолала), Виржил Пинсон; старши треньор: Иван Колев

"Берое": Генадий Ганев, Александър Цветков, Омар Сако, Георги Динков, Джуниет Али( 56 мин. - Джонатан Перейра), Реян Даскалов - 53 мин. жълт картон( 83 мин. - Илиян Стефанов), Симеон Мечев - 33 мин. жълт картон( 56 мин. - Даниел Генов), Александър Василев, Абубакар Тунгара - 82 мин. жълт картон, Кийлън Лебон( 83 мин. - Серкан Юсеин), Мартин Камбуров - капитан( 79 мин. - Кукула); старши треньор: Петър Колев

Главен съдия: Владимир Вълков