"Берое" стигна само до хикс срещу "Пирин"

"Берое" записа разочароващо равенство 1:1 у дома срещу благоевградския "Пирин" в първия си мач след почивката за националните отбори. Абубакар Тунгара откри за старозагорци в началото на второто полувреме, но в края на срещата Станислав Манолев донесе точката за гостите.

Наставникът на "Берое" Петър Колев отново не изневери на любимата си постройка с трима в отбрана. Пред стража Генадий Ганев застана триото Омар Сако, Александър Цветков и Камен Хаджиев, по фланговете действаха Джонатан Перейра отдясно и Александър Василев отляво, опорни халфове бяха Реян Даскалов и Симеон Мечев, а централният нападател Мартин Камбуров бе подпомаган в предни позиции от Абубакар Тунгара и Кийлън Лебон.

Началото на срещата не бе особено интересно. Беройци владееха повече инициативата, но не съумяваха да застрашат сериозно вратата, пазена от Ник Хенгелман. Гостите се стремяха повече да накъсват играта в стремежа си да минимизират игровото превъзходство на заралии. Тези техни похвати определено изнервяха обстановката. Мохамед Брахими от "Пирин" извърши няколко нарушения, получи жълт картон, но продължи с провокативната си игра и бе предупреден от съдията Ивелин Занев, че може да бъде изгонен.

В 24-та минута дойде първото по-сериозно положение за гол в мача. Александър Василев получи топката в наказателното поле, но ударът му бе слаб и не представляваше трудност за Хенгелман. В 37-та минута Даскалов пробва късмета си със силен шут извън пеналта, но топката премина на сантиметри в аут. Три минути по-късно дойде най-интересната ситуация през първото полувреме. Мартин Камбуров излезе сам срещу вратаря на "Пирин", финтира го, след което стреля, но топката бе избита от Николай Бодуров преди да влети в мрежата. До края на първата част домакините усилиха натиска си, но благоевградчани удържаха и се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

И след паузата "Берое" бе отборът, който търсеше всячески гола. Той дойде в 55-та минута, когато Александър Цветков центрира в наказателното поле, вратарят на "орлетата" Хенгелман се размина с топката, което позволи на Абубакар Тунгара да открие резултата. Гостите от Благоевград обаче реагираха светкавично, показвайки, че няма да се откажат от преследването на позитивен за тях резултат. В 58-та минута Преслав Йорданов засече опасно с глава центриране, но Генадий Ганев бе на мястото си и отрази. Тази ситуация обаче не получи своето продължение в следващите минути и "Берое" продължи да е по-опасният отбор на терена. Първо далечен шут на Симеон Мечев попадна право в ръцете на Хенгелман, а после два пробива на Лебон, осъществени на висока скорост, завършиха с много неточни удари над вратата. Както често става във футбола обаче, точно когато беройци търсеха второ попадение, с което да решат окончателно спора, "орлетата" изравниха. В 83-та минута Генадий Ганев не се намеси по най-добрия начин при едно разбъркване в наказателното поле на "Берое", топката попадна у Манолев, който я прати в левия ъгъл, изравнявайки резултата. До края на двубоя играчите на Петър Колев дадоха всичко от себе си, за да стигнат до успеха, но първо удар на Камбуров с глава бе отразен от стража на гостите, а далечен шут на Мечев мина на сантиметри над гредата.

Със записаната една точка "Берое" вече събира 21 и остава на шесто място в класирането. В следващия кръг, точно след седмица от 16:45 ч. "Берое" гостува във Варна на "Черно море".

"Берое" - "Пирин" 1:1 Абубакар Тунгара 55 мин.; Станислав Манолев 83 мин.

"Берое": Генадий Ганев, Александър Цветков, Омар Сако - 5 мин. жълт картон, Камен Хаджиев, Джонатан Перейра( 81 мин. - Джуниет Али), Реян Даскалов, Симеон Мечев - 66 мин. жълт картон, Александър Василев, Абубакар Тунгара( 81 мин. - Илиян Стефанов), Кийлън Лебон - 30 мин. жълт картон(88 мин. - Даниел Генов), Мартин Камбуров - капитан( 88 мин. - Кукула); старши треньор: Петър Колев

"Пирин": Ник Хенгелман, Александър Дюлгеров, Николай Бодуров - капитан, Петър Занев, Юлиян Попев( 67 мин. - Станислав Костов), Светослав Дяков, Стилиян Николов, Красимир Станоев, Станислав Манолев( 92 мин. - Спас Георгиев), Мохамед Брахими - 14 мин. жълт картон( 76 мин. - Антон Карачанаков), Преслав Йорданов( 92 мин. - Конър Хендерсън); старши треньор: Уорън Фийни

Главен съдия: Ивелин Занев