Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Общинският съвет на Стара Загора ще заседава извънредно

| обновено на 28.02.22 в 18:11
Иванка Сотирова
Снимка: Емил Енчев

Общинският съвет на Стара Загора се събира на извънредно заседание тази сряда. Съветниците ще обсъждат предложението на кмета Живко Тодоров за предоставяне на базата на Международния младежки център в града за безвъзмездно настаняване на украински граждани. 

Украински бежанци, потърсили подслон в Стара Загора, биха могли да бъдат настанени в сградата на Международния Младежки център

Това съобщи за Радио Стара Загора зам.-кметът Иванка Сотирова. Предложението ще бъде внесено за разглеждане на извънредна общинска сесия, която по думите на Сотирова ще се проведе тази сряда. 

В ММЦ има 34 свободни легла, кухня, в която може да се приготвя храна и персонал, който да се грижи, условията са изключително добри, мотивира се зам.-кметът.

Предстои да бъде открита и гореща телефонна линия, на която ще се приемат различни предложения от граждани и фирми за предоставяне на помощ, жилища и работа на украинските бежанци. 

Към момента подобни съобщения се публикуват в социалните мрежи, а целта ни е те да се официализират и обобщят, за да бъдем максимално полезни на хората, добави Сотирова.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Контрабандни хранителни стоки задържаха на МП Капитан Андреево

Опит за контрабанда на 415 литра зехтин, 28.5 кг шоколад и 80 литра сок от нар предотвратиха митническите служители на МП Капитан Андреево при проверка на товарен автомобил, влизащ в страната от Турция, съобщиха днес от Агенция "Митници". Акцията е от 25..

публикувано на 02.03.25 в 13:30

Протест в Казанлък след смъртта на 47-годишен мъж

Протест пред полицията в Казанлък в обедните часове. Граждани се събраха пред районното управление с призив за защита на човешките права. Повод за акцията стана смъртта на 47-годишен мъж преди дни, който почина след като беше арестуван от полицията...

публикувано на 02.03.25 в 13:26

"Кукерландия" в Ямбол: пресъздават обичаи за здраве и берекет

Близо 50 кукерски групи от различни региони в страната взеха участие в конкурсната програма на фестивала „Кукерландия" в Ямбол. Празничната програма ще завърши тази вечер с пресъздаване на обичаите, свързани със Сирни Заговезни- прескачане на огън и..

публикувано на 02.03.25 в 11:48

ГДБОП проведе операция в Ямбол и Пловдив срещу престъпна група за изнудване и заплахи за убийство

ГДБОП проведе специализирана полицейска операция по неутрализиране на престъпна дейност , свързана с изнудване на български граждани и придружена със заплаха за убийство и отнемане на имущество. Акцията е реализирана на територията на областите..

публикувано на 02.03.25 в 10:31

Потребители проверяват истински ли са касовите бележки с мобилно приложение

Потребители могат да осъществяват непрекъснат контрол върху отчитането на приходите от страната на търговците, като изискват касови бележки при заплащане на стоки или услуги, след което ги проверяват дали са истински или фалшиви, напомнят от приходната..

публикувано на 02.03.25 в 10:23

Сирни Заговезни е, искаме и даваме прошка

Сирни Заговезни, известен още като Прошка, е български православен празник, който се празнува в неделята седем седмици преди Великден. Това е последният ден, в който се консумират млечни и яйчни продукти преди началото на Великия пост. Празникът бележи..

публикувано на 02.03.25 в 08:12

Кукери гонят злото в Шипка

В Шипка ще спазят ритуала на Сирни Заговезни. В подбалканския град ще се запалят обредни огньове на две места, а от кметството призовават всички да спазят заедно традицията.  Обреден огън ще бъде запален в западния квартал до „Кантона“ и в източния..

публикувано на 02.03.25 в 07:51

Дъжд и сняг в неделния ден

Времето ще бъде облачно. В планинските райони на Западна България дъждът ще се примесва със сняг.  След обяд в северозападните райони валежите ще спират и облачността ще се разкъсва. През нощта ще духа слаб вятър от юг-югозапад, но през деня ще се..

публикувано на 02.03.25 в 07:41

Събор за Сирни Заговезни организират в село Еленово

Новозагорското село Еленово ще отбележи празника Сирни Заговезни с общоселски събор. Събитието ще се състои на 2 март, неделя, от 16ч. Организатори са кметството в населеното място, както и местното НЧ „Светлина 1908“. Мото на празника е „Традициите..

обновено на 02.03.25 в 07:33

Парк „Пети октомври“ грейна в червено и бяло, а в Зоопарка в Стара Загора отвори врати Зоозанималня за деца

Първият ден на месец март донесе в Стара Загора празнично настроение, усмивки и оживление с богата програма, в която се включиха образователни институции, деца, родители и гости на града.  За трета поредна година централният парк „Пети октомври“..

публикувано на 01.03.25 в 16:49