"Берое" отпадна от Купата

Снимка: Официален сайт на "Берое"

"Берое" не успя да зарадва старозагорци навръх националния празник. Възпитаниците на Петър Хубчев отпаднаха от турнира за Купата на България. "Зелените" загубиха с 1:2 при гостуването си на столичния "Славия". Стив Фуртадо откри резултата през първата част с много красив гол. "Белите" обаче осъществиха пълен обрат с две попадения, дошли след спорни съдийски отсъждания и консултации със системата ВАР.

Петър Хубчев направи само една промяна в състава си спрямо равенството в дербито срещу "Ботев" в събота. Новото попълнение Давиде Мариани стартира като титуляр за сметка на Кийлън Лебон. Давиде Мариани игра като плеймейкър, подпомаган по крилата от Омар Камара и Абубакар Тунгара, като на върха на атаката бе Алиун Фал. На вратата традиционно застана Генадий Ганев, в отбрана действаха Стив Фуртадо, Сиам Бен Юсеф, Георги Динков и Джонатан Перейра, а като опорни полузащитници играха Серкан Юсеин и Симеон Мечев.

От самото начало на срещата и двата тима показаха, че ще гонят място на полуфинал с всички сили. Първата опасна ситуация дойде още в третата минута и бе пред вратата на "Берое". Тони Тасев бе изведен зад беройската отбрана, но ударът му не беше точен, а и се намираще в положение на засада. В седмата минута Алиун Фал стреля от границата на пеналта, ударът му бе блокиран от бранител в бяло, но топката попадна у Тунгара, чийто шут попадна в ръцете на стража на домакините Светослав Вуцов. Няколко минути по-късно Радослав Кирилов отговори с удар над гредата. В 29-та минута Камара засече топката след ъглов удар, но бранител на "Славия" изби от голлинията.

В 38-та минута "Берое" откри резултата с много красив гол. Стив Фуртадо получи топката отдясно по диагонал и от около 20 метра простреля Вуцов с параболичен удар. Радостта на старозагорци обаче бе твърде кратка. Само три минути по-късно "Славия" изравни. Венцисла Керчев хвърли дълъг пас към Тони Тасев, който излезе очи в очи с Генадий Ганев и с точен удар го преодоля. Попадението бе подложено на консултация със системата ВАР заради вероятен фаул срещу играч на "Берое", но Станислав Тодоров посочи центъра.

Второто полувреме също започна силно за домакините. В 54-та минута топката срещна ръката на защитника на "зелените" Бен Юсеф в наказателното поле. Последва няколкоминутна консултация с ВАР, след която съдията отсъди дузпа. Зад топката застана бившият бероец Радослав Кирилов, който хвърли Ганев в обратния ъгъл и изведе "Славия" напред. В 64-та минута Бен Юсеф имаше прекрасен шанс да се реваншира за дузпата и да изравни. След центриране от фаул топката бе отклонена на далечна греда към Бен Юсеф, но от непосредствена близост той изигра ситуацията като типичен защитник и би високо над вратата.

След допуснатия обрат играчите на Петър Хубчев опитаха с всички сили да пратят мача в продължения, но така и не успяваха да застрашат сериозно стоящия стабилно Светослав Вуцов. Домакините също не можаха да се възползват от оголването в беройската защита. Последният съдийски сигнал на Станислав Тодоров обаче бе добре дошъл за тях, защото официализира класирането им за полуфиналната фаза, където ги очакват отборите на "Лудогорец", "Левски" и ЦСКА-София. За "Берое" остава само участието в първенството. В понеделник, 7 март, от 15 часа заралии гостува в Кърджали на "Арда".

"Славия" - "Берое" 2:1 Тони Тасев 41 мин., Радослав Кирилов 57 мин.; Стив Фуртадо 38 мин.

"Славия": Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Емил Виячки, Венцислав Керчев, Людовик Соарес, Георги Вълчев( 90 мин. - Христо Попадийн), Ерол Дост - 23 мин. жълт картон( 90 мин. - Мартин Георгиев - 90 мин. жълт картон), Иван Минчев( 72 мин. - Борислав Цонев), Тони Тасев - 84 мин. жълт картон( 90 мин. - Мартин Атанасов), Радослав Кирилов - капитан, Йон Бакеро( 58 мин. - Мартин Петков - 76 мин. жълт картон); старши треньор: Златомир Загорчич

"Берое": Генадий Ганев, Стив Фуртадо, Сиам Бен Юсеф, Георги Динков - капитан, Джонатан Перейра - 85 мин. жълт картон, Серкан Юсеин, Симеон Мечев, Давиде Мариани - 87 мин. жълт картон( 88 мин. - Даниел Генов), Абубакар Тунгара - 74 мин. жълт картон, Омар Камара - 41 мин. жълт картон( 58 мин. - Кийлън Лебон), Алиун Фал - 83 мин. жълт картон; старши треньор: Петър Хубчев

Главен съдия: Станислав Тодоров