С дарения и благотворителни инициативи са събрани част от средствата и е започнала работа по строителството, но на определеното от Общинския съвет в Казанлък място се е оказало, че преминава магистрален водопровод, това е наложило преработване на проекта и преместването му.
Сега отново Общинският съвет трябва да гласува дали ще даде позволение да се строи.
Христо Ангелов припомни, че е събрана вече информация за всички 56 загинали във войните жители на Ясеново. За целта е издирена информация в Държавен военно-исторически архив - Велико Търново, използвана е и помощ от директора на музея „Шипка-Бузлуджа“ д-р Чавдар Ангелов.
"Талантливият художник и дизайнер Иван Гайдаров, заедно с архитектите Виолета Бакунина и Иван Бакунин, разработиха уникален проект за паметника. Скулпторната композиция вече е готова, тя изразява недописаното войнишко писмо до майката, прекършеното перо, последната капка мастило, протегнатите към Бог майчини ръце, зловещия смъртоносен куршум, бойните щикове на защитниците на Родината. На паметните стени, на мраморни плочи са издълбани имена на героите", обяснява Ангелов.
Той се надява до Архангеловден, известен още като войнишка задушница, да може да бъде поставен паметникът, за да се почетат душите на тези 56 младежи и мъже, оставили костите си по бранните полета на Тракия, Западните покрайнини, Македония и Хърватия.
Стара Загора е домакин на Форум „Изкуство в градска среда“. Той се открива от 18,15 часа на втория етаж в Културен център - Стара Загора, а събитието е част от проект, насочен към младите хора от града, като се създават възможности те да изследват и..
Изложбата „За Сините камъни с любов“ ще бъде открита във фоайето на Радио Стара Загора на 22 март / събота/ от 11 часа . Изложбата е пътуваща и е посветена на богатото биоразнообразие на Природния парк. Целта е да привлече вниманието към..
На въпрос за преминалото картографиране на уменията сред заетите в комплекс "Марица изток" от КТ "Подкрепа" посочиха, че членове на организацията не са участвали в този процес. В тридневната международна конференция участват и представители..
Казанлъшки коафьор ще работи благотворително в неделя, а събраните пари ще отидат за 5 деца, без родители. Давид, Стоян, Георги, Иво и Дани губят без време своята майка. Въпреки може би най-страшната трагедия в живота им, четиримата братя и тяхното..
В старозагорското село Ракитница започва подписка за поставяне на изкуствени неравности или скоростни камери в двата края на населеното място. Причината – високата скорост, с която коли и камиони преминават през селото и създават опасност от..
В рамките на два до три месеца Министерство на образованието и науката ще изнесе резултатите от обсъжданията с педагози, директори и образователни специалисти за начините и методите за повишаване на резултатите от външните оценявания. Това обяви в..
В Ямбол, родния град на загиналия в Ивицата Газа капитан Марин Маринов, приятели и близки настояват за по - активна намеса на държавата в изясняването на инцидента. Изключително отговорен и дисциплиниран, интелигентен и с огромно сърце – това е..
На 21 март отбелязваме Международния ден на хората със синдром на Даун. В Стара Загора денят ще отбелязан с редица събития, както и с истински ефективна социална работа, която да отговаря на реалните нужди на хората в затруднение, заяви..
16-годишен е управлявал неправомерно четириколесен трактор. Той е установен при пътна проверка в гълъбовското село Мъдрец вчера следобед, информират от областната дирекция на МВР в Стара Загора. Проверката е установила, че водачът няма шофьорска..
Търговците на пазар "Васил Шаханов" (Руски пазар) в Стара Загора се оплакаха, че още не са получили обещаните им обезщетения. Те са за съсипаната им стока след проливен дъжд два месеца след откриването на сградата. Обещанието е дошло от общината лично..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net