Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Калоян Атанасов спечели европейска титла за кадети в Букурещ

Възпитаникът на старозагорския клуб по борба "Берое" Калоян Атанасов спечели златен медал в категория до 71 кг. на Европейското първенство за кадети в Букурещ (Румъния). На финала той победи Паол Касо от Италия и завоюва златното отличие. Преди това по пътя си към първото място Атанасов победи Размик Йепремян от Армения с 6:1 точки, Блеонит Битичи от Косово с технически туш (11:0), Харбин Ахмети от Северна Македония с 12:2, а на полуфинала надигра и Аганазар Новрузов от Азербаджан. На шампионата в румънската столица българския тим завърши с пълен комплект медали, като преди Атанасов сребърно отличие заслужи Габриела Маева (73 кг.), а с бронз се окичи Димитър Рачев при 71 килограмовите борци.

Последна проверка за "Берое" утре

Утре (1 юли) „Берое“ ще изиграе последната си контрола преди старта на шампионата. Съперник в нея в съставът на „Литекс“, а проверката започва в 11 ч. на Градския стадион в Ловеч. Веднага след мача играчите се прибират в Стара Загора, където през..

публикувано на 30.06.22 в 14:01

"Розова долина" започва подготовката си за новия сезон днес

Атанас Апостолов ще изведе днес от 18 часа 25 футболисти на първата тренировка на "Розова долина" за новото първенство в Югоизточната В група на стадион "Севтополис" в Казанлък. Очакват се и двама играчи на проби. Тимът ще тренира изцяло до..

публикувано на 30.06.22 в 11:38

Държавно първенство започват стрелците

В София ще бъде проведено Държавното първенство по спортна стрелба с малокалибрено оръжие. Надпреварата е за всички възрасти и дисциплини. От старозагорския клуб „Августа 1992“ на стрелбище „Гео Милев“ с малокалибрена пушка ще се представят..

публикувано на 30.06.22 в 09:07

Четирима борци на „Берое“ са на Европейско първенство

В Рим се провежда Европейското първенство по борба за юноши и девойки. В състава на националния отбор освен треньора на юношите Диян Динчев, са Ванеса Стоянова, Иван Стоянов, Дянко Дянков и Радомир Стоянов. „Тази вечер е жребият, а в четвъртък..

публикувано на 29.06.22 в 15:40

ЖФК "Локомотив" Стара Загора отстъпи във финала за купата на България

Съставът на ЖФК "Локомотив" Стара Загора отстъпи с 0:2 във финалната среща за купата на България играна в Пазарджик. Старозагорските футболистки загубиха от столичния тим НСА след попадения на Леонора Желева и Ивана Найденова. Така, броени дни след като..

публикувано на 29.06.22 в 10:57

Сидер Димитров: Започнахме подготовка за новия сезон, ще изиграем 5 контроли

Сидер Димитров ще води втория тим на "Берое" и през новия сезон. С него в екипа ще бъде и Тодор Станев. Тимът започна подготовката си за участие в Югоизточната В група в понеделник /27 юни/. "Започнахме в понеделник подготовка за новото..

публикувано на 29.06.22 в 10:07

Слънчезар Цанков: Много силно представяне на Калояна Налбантова в Пазарджик

Слънчезар Цанков е председател на спортно-техническата комисия по бадминтон. Той бе сред реферите на силния международен турнир в Пазарджик за юноши и девойки до 19 години. "Много силен четиридневен турнир в Пазарджик с участието на..

публикувано на 29.06.22 в 07:28

Иван Николов: Надявам се на силно представяне в Европа

Иван Николов е изпълнителен директор на женския баскетболен тим на "Берое". Съставът и тази година ще има за цел титла и купа на страната, както и силно представяне в европейския турнир "Еурокъп". "Започваме подготовка след месец, като тя..

публикувано на 29.06.22 в 07:03

Бойци от „Атила – Берое“ се готвят за световно първенство

В Бургас бе проведен турнир по граплинг от веригата „HB“. „Участвахме със седем състезатели и спечелихме пет медала“, съобщи за радио „Стара Загора“ Ивайло Георгиев, треньор на старозагорския клуб „Атила – Берое“. Три от медалите са златни...

публикувано на 28.06.22 в 10:45

"Берое" пусна в продажба абонаментните карти

ПФК „Берое“ организира продажба на абонаментни карти за домакинските срещи от предстоящия сезон 2022-2023 г. Картите ще се продават от  днес  (27 юни) в Официалния фен магазин на „Берое“, който се намира на стадиона под Аязмото (северозападен вход)...

публикувано на 27.06.22 в 15:18