"ВиК приключиха подмяната на тръби по следните участъци: ул.“Августа Траяна” между “Руски” и “Иван Вазов”, ул. “Парчевич” между “Славянски” и “Гурко”, ул. “Васил Левски” между “Х.Д.Асенов” и “Руски”. Тази седмица общината започва полагане на биндер по “Августа Траяна”, “Парчевич”. Ще бъде фрезована и подготвена за асфалтиране, а след нея и участък по ул. “Васил Левски”. По “Методи Кусев” между “Васил Левски” и “Столетов” има археология и се очаква решение на комисия за трасето на канализацията. Веднага щом се положат новите тръби и там започваме да асфалтираме", написа тази сутрин в социалната мрежа Фейсбук кметът на Стара Загора Живко Тодоров и потвърди в пространно интервю за Радио Стара Загора.
"Няма да правим двата слоя, които са крайни при асфалтирането, а тези участъци ще бъдат направени на т.нар. биндер. Имаме съмнения, че някои от изкопите на ВиК могат да слегнат във времето и затова ще ги направим с тази настилка временно."
Живко Тодоров подчерта, че улиците ще бъдат цялостно асфалтирани напролет. Община Стара Загора ще ремонтира цялостно улиците "Августа Траяна", "Боруйград", "Васил Левски", "Гурко" в участъка между "Димчо Стаев" до бул. "Патриарх Евтимий", Патриарх Евтимий” от “Христо Ботев” до “Августа Траяна”, “Парчевич” от “Гурко” до “Славянски”; “Радецки” от “Иван Вазов” до “Хан Аспарух”.
Кметът увери "всичко, което е в нашите правомощия се прави, така че да контролираме дейностите", като припомни че ВиК е държавно дружество и в този смисъл община Стара Загора "няма пряк контрол и ръководство върху техните действия". Експерти от "Инвеститорски контрол" на администрацията неколкократно са отправяли забележки към дружеството, свързани с пряката работа по ВиК проекта, като най-често сигналите са свързани с възстановяване на пътни участъци или с полагането на тръби.
В следващите 2 месеца ул. "Гурко" също ще бъде затваряна поетапно.
Кметът на Стара Загора допълни, че улиците ще се мият много по-често, за да избегне запрашаване. Напролет улиците ще бъдат цялостно преасфалтирани. Центърът за изпитване и европейска сертификация ще проверява качеството на положения асфалт.
В края на месец ноември в кв. "Самара 1" ще започне работата по облагородяване на междублоковите пространства и вътрешната улица, която ги свързва, а за идната пролет е планиран ремонт на главната улица - продължение на бул. "Цар Симеон Велики".
Очаква се скоро МРРБ да отпусне финансирането по спечелен от община Стара Загора проект за ремонт в „Три чучура – юг“. Предвижда се дейностите в квартала да започнат напролет.
Високата инфлация в страната доведе фирмите до отказ по изпълнение на договорите, а това забави планираните през годината ремонти, каза още Живко Тодоров.
Цялото интервю на Гергана Пейчева с кмета на Стара Загора Живко Тодоров можете да чуете от звуковия файл.
Следващата седмица и вторият медицински хеликоптер ще бъде в България. Това обяви за БНТ министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов. По думите на Кирилов всички проверки на апаратурата са направени, като до 28 февруари хеликоптерът трябва да..
Агенция „Пътна инфраструктура“ предвижда да бъдат поставени нови 189 пътни знаци в отсечката между Казанлък и град Шипка. Заедно с това ще бъде извършено полагане на хоризонтална маркировка и напречна шумна такава, поставяне на мантинели, почистване..
Агенция „Пътна инфраструктура“ предвижда извършване на дейности по разширението на пет километровата отсечка, свързваща Стара Загора с АМ „Тракия“. По този повод през настоящата година е заложено обявяването на обществена поръчка за избор на..
Православните християни отбелязват днес Месни заговезни. Денят е известен като Неделя Месопустна. Месни заговезни са осем седмици преди Великден. По стара традиция на трапезата се слагат само месни ястия като подготовка преди началото на Великденските..
Турски водач е с тежки изгаряния след пожар в кабината на товарния му автомобил. Инцидентът станал на ТИР паркинг „Капитан Андреево“. Изпратените на място спасителни екипи установили, че 60-годишен турски водач е с изгаряния по тялото, получени от пожар..
Министерство на земеделието и храните стартира прием на заявления за подпомагане по интервенция „Намаляване загубата на биологично разнообразие, опазване на горските местообитания и намаляване на незаконните дейности в горските територии“ от..
Информираността на потребителите на огромния дигитален пазар и тяхната способност да се възползват от предоставения им там необятен избор между места за пазаруване, стоки и услуги и условия на сделките ще им помогнат да се справят и дори да регулират..
В 09:19 е настъпило ПТП на изхода на Казанлък посока Стара Загора . По първоначална то е между два леки автомобила - единия, управляван от 49-годишен водач, а другия- от 69-годишен водач, информират от пре сцентъра на ОД на МВР Стара Загора. Оттам..
Движение на военна техника ще се извършва по пътищата в страната от днес до 20 март . Придвижването е във връзка с предислокацията на подразделенията към постоянните им войскови райони, след завършване на учението на НАТО „Steadfast Dart -2025“,..
Художествена галерия - Казанлък отново отваря врати за най-малките творци , продължавайки своята мисия да провокира и развива творческото въображение на децата. В тази връзка, културния институт оправя покана към малките творци и техните родители да се..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net