Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Втори Международен фестивал на лавандулата подготвят в Чирпан и село Средно градище

Снимка: архив

Второ издание на Международния фестивал на лавандулата подготвят в Чирпан и в село Средно градище. Той ще се проведе от 16 до 18 юни. Това съобщи кметът на Чирпан Ивайло Крачолов.

Програмата включва базар на продукти от лавандула, фолклорни надпявания, летен театър, йога в лавандуловите полета, както и изпълнения на известни музиканти, артисти и певци. 

На 16 юни Международният фестивал на лавандулата ще стартира с шествие на гост6уващите фолклорни състави.

Интересен акцент първата вечер ще бъде концертът на Старозагорската опера  „КУИН – Шоуто продължава”, в който ще прозвучатнай-популярните и любими песни на легендите.

На 17 юни, събота, е предвиден туристически поход. В село Средно градище от обяд ще започне голям фолклорен концерт. Вечерта в Чирпан жителите и гостите на града ще се насладятна изпълненията на Пламен Бонев, Рафи и Любо Киров, а в 23:00 часа  ще стартира Lavender Summer Party с участието на DJ Tarkan и DJ Danny Slim. Традиционно Международният фестивал на лавандулата ще приключи в неделя на 18 юни с голямо фолклорно надиграване и концерт на Глория, каза още кметът на Чирпан.

Два дни преди фестивала, Чирпан ще бъде домакин на форум „Реклама и популяризиране на културно-историческо наследство между партньорски общини“. Участие ще вземат Ниш, една община от Черна гора, една от Молдова и две от Словения. След изборите в Турция се очаква да се подпише  споразумение за сътрудничество и с община Шаркьой.

На 30 юни пък започва рок фестивала в село Могилово с участието на  група Скорпънс , на който тази година община Чирпан е съорганизатор. Очакванията са той да надмине досегашните си мащаби, а с неговото начало ще бъде прерязана и лентата на обновения път между селата Винарово и Могилово




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Планинските пътища в Сливенска област са проходими при зимни условия

Планинските пътища в Сливенска област са проходими при зимни условия, съобщават от Областно пътно управление. Няма затворени участъци от републиканската пътна мрежа. Затворен за зимата е общинския път Сливен – Селището – връх „Българка".  Общо 15..

публикувано на 17.02.25 в 18:40

Без проблеми по пътищата в Ямболско, няма населени места без ток и вода

Безпроблемно, към момента, се извършва движението на територията на Ямболска област, няма населени места без ток и вода. Очаква се ситуацията да се усложни в късните вечерни часове и през нощта.  Всички пътища от републиканската мрежа в Ямболска..

публикувано на 17.02.25 в 18:26
Снимката е илюстративна.

Над 40 машини чистят пътищата в област Стара Загора

Над 40 човека и 40 машини са включени в почистването на пътищата в област Стара Загора . Това съобщи в ефира на Радио Стара Загора Йонко Иванов от почистващата фирма, ангажирана с поддържането на пътищата в областта.  Той каза, че пътните..

публикувано на 17.02.25 в 16:58
Община Сливен

Област Сливен е на 17 място по БВП в страната

 По окончателни данни произведеният брутен вътрешен продукт (БВП) за област Сливен през 2023 година е 2,3 милиарда лева по текущи цени , съобщават от Териториално статистическо бюро – Югоизток, „Статистическо бюро" клон Сливен. Това нарежда..

публикувано на 17.02.25 в 16:47
Борис Кърчев, предс. на Фондация

За 31-ви път в Казанлък ще се проведат Чудомировите празници

Започна подготовката за провеждане на 31-ото издание на Чудомировите празници в Казанлък, които по традиция се провеждат от 25-и март до 1-ви април.  И тази година организаторите са подготвили изпълнена с много събития програма, посветени на живота и..

публикувано на 17.02.25 в 16:31

Над тон и половина свински уши бяха изядени в Стара Загора

Първият фестивал на свинските уши в Стара Загора беше грандиозен. Над 10 000 души посетиха събитието е Станционната градина, над тон и половина свински уши бяха изядени , каза в ефира на Радио Стара Загора един от организаторите на кулинарния..

публикувано на 17.02.25 в 16:15
Град Болярово

Покритието на мобилните оператори в община Болярово продължава да е незадоволително

Въпреки многобройните сигнали до мобилните оператори за неравномерно и липсващо покритие в крайграничната община Болярово, качеството на остава незадоволително. Лошите интернет връзки затрудняват и административното обслужване в района...

публикувано на 17.02.25 в 16:03

От днес започва прием на заявления за регистрационен номер по избор в "Пътна полиция"

От днес започва прием на заявления за регистрационен номер по избор от СТ 5001 ТМ до СТ 6000 ТМ, съобщават от пресцентъра на Областната дирекция на МВР Стара Загора. В сектор „Пътна полиция“ гражданите могат да подават заявления за предоставяне на..

публикувано на 17.02.25 в 15:12

Набелязаха мерки срещу битовата престъпност в Димитровград

Среща, на която бяха набелязани мерки за противодействие на битовата престъпност проведоха днес кметът на Димитровград – Иво Димов и директорът на МВР Хасково Иван Расоков. Поводът за срещата беше залавянето на мъж, който нападна с метална тръба..

публикувано на 17.02.25 в 15:06

Бащата, пребил дъщерите си, е с постоянна мярка за задържане

14-годишното момиче, пострадало след побой от баща си, е в добро здравословно състояние и изписано е от УМБАЛ „Киркович“ в Стара Загора . Това съобщи за Радио Стара Загора Петя Чакъров, директор на Дирекция „Социално подмомагане“ в Стара Загора...

публикувано на 17.02.25 в 14:45