В Ямбол три от шестте контейнера за разделно събиране на дрехи и обувки са временно премахнати, след като са били умишлено повредени. Контейнерите ще бъдат ремонтирани и укрепени за да бъдат по – устойчиви на вандалски прояви, съобщиха от общинската администрация.
Съдовете за разделно събиране на дрехи и обувки бяха поставени преди около две годинии за по- голямо удобство на гражданите са монтирани в близост до големи търговски вериги. През тези две години контейнерите се превърнаха в мишена на клошари и тийнейджъри, като многократно съдържанието им е изхвърляно, палено и крадено. Не са редки случаите и когато е повреждана и самата конструкция на контейнерите. От общината за пореден път апелират за по-отговорно отношение и опазване на имуществото.
Кампания по кръводаряване за пострадалите от пожара в дискотека в северномакедонския град Кочани организират от община Казанлък на 19-и март. Към момента в български болници в София, Пловдив и Варна се лекуват 14-те пострадали от Кочани, които са в..
По досъдебно производство на Районна прокуратура – Стара Загора е осъден К.К., на 35 г. Той е признат за виновен за това, че на 17.01.2025 г. – и на 23.01.2025 г., в условията на продължавано престъпление, в Стара Загора, без надлежно разрешително по..
Три последователни токови удара от гръмотевици в село Ягода, оставиха централните райони на Стара Загора без вода за 10 часа, обясниха от държавното водно дружество. Мълниите са прекъснали електрозахранването на помпите в 14 часа на 17 март. От..
И в Казанлък ще се проведе протест срещу насилието над животните. Тази вечер в 17:30 часа от организацията „Бездомни лапи“, заедно с доброволци ще се съберат на мълчалив протест пред Районен съд – Казанлък. Това съобщи за Радио Стара Загора Татяна..
Община Стара Загора изразява безусловна съпричастност към най-голямото световно екологично движение „Часът на Земята" и ще се присъедини към 19-ото му издание тази събота, 22 март. Призивът за действие както всяка година ще бъде да подарим 1 час на..
Жена от Стара Загора е арестувана вчера в късния следобед в Тополовград с нелегални емигранти в колата си, научи Радио Стара Загора. Водачката първо не се подчинила на подадения знак от полицаите да спре. Започнало преследване. Наложило се..
Неизвестни извършители са проникнали на охраняем паркинг в Стара Загора и са нанесли щети на четири автобуса и един тролейбус. Информация за инцидента е подадена в понеделник малко преди 16 часа, информират от полицията. Установено е, че..
След обилните валежи вчера, реката в старозагорското село Остра могила е излязла от коритото си. Това написа в профила си във Фейсбук зам.-кметът Радостин Танев. "Няма нанесени сериозни щети или пострадали хора. Разговаряхме с управителя на ВиК - Стара..
И днес в Стара Загора ще бъде спряно водоподаването заради отстраняването на авария, съобщават от ВиК дружеството. Ще бъде засегната голяма част от областния град, както и селата Преславен, Бъдеще и Горно Ботево. Очаква се водоподаването да бъде..
Регионален образователен форум по Национална програма „Иновации в действие” – 2025 г. на тема „Развитие и усъвършенстване на 4К умения на двадесет и първи век – креативност, критично мислене, колаборация, комуникация – за превенция в условията на кризи“..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net