Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ива Ангелкова: Предложението за съвместно ползване на лекоатлетическата писта на стадион "Берое" ще бъде гласувано на предстоящата общинска сесия

Общински съветници от ПП „Възраждане“ предлагат лекоатлетическата писта на стадион Берое да бъде предоставена безвъзмездно на СНЦ Клуб по лека атлетика „Спартак“ по график, съвместно със СНЦ Клуб по лека атлетика „Берое”. Мотивите за това предложение са, че към настоящия момент от общинска администрация няма предприети действия за осигуряване на достъп на 50 старозагорски деца, които тренират лека атлетика до спортните обекти, съобщи за Радио Стара Загора общинският съветник от „Възраждане“ Ива Ангелкова. Тя допълни, че в новия клуб, който развива своята дейност вече от три години на територията на община Стара Загора, към момента тренират 50 деца, 24 от които са картотекирани състезатели за участие в националните шампионати. До момента те тренират на лекоатлетическата писта на тренировъчното игрище на спортен комплекс „Берое“, която не отговаря на никакви стандарти, каза още Ива Ангелкова.

Ива Ангелкова добави, че предложението на общинските съветници от „Възраждане“ ще бъде част от дневния ред на предстоящата Общинска сесия на 7 декември.


По публикацията работи: Деян Денев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Одобриха критерии по две процедури по Програма „Развитие на регионите"

Критерии за подбор на операции по две процедури в рамките на Приоритетна ос 4: „Подкрепа за производствени инвестиции в големи предприятия в регион Стара Загора“ и „Социално-икономическа трансформация на минни терени“ по Програма „Развитие на регионите“..

публикувано на 21.03.25 в 18:24

Стара Загора е домакин на урбанистичен форум насочен към младите

Стара Загора е домакин на Форум „Изкуство в градска среда“. Той се открива от 18,15 часа на втория етаж в Културен център - Стара Загора, а събитието е част от проект, насочен към младите хора от града, като се създават възможности те да изследват и..

публикувано на 21.03.25 в 16:32

Пътуващата изложбата „За Сините камъни с любов“ ще гостува в Радио Стара Загора

Изложбата „За Сините камъни с любов“ ще бъде открита във фоайето на Радио Стара Загора  на 22 март / събота/ от 11 часа . Изложбата е пътуваща и е посветена на богатото биоразнообразие на Природния парк.  Целта е  да привлече вниманието към..

обновено на 21.03.25 в 15:36

Държавата да прехвърли дела си от ТЕЦ „Контур Глобал Марица Изток 3“ на „Мини Марица-изток“

На въпрос за преминалото картографиране на уменията сред заетите в комплекс "Марица изток" от КТ "Подкрепа" посочиха, че членове на организацията не са участвали в този процес.  В тридневната международна конференция участват и представители..

публикувано на 21.03.25 в 15:33

Казанлъшки фризьор работи благотворително в полза на пет деца без родители

Казанлъшки коафьор ще работи благотворително в неделя, а събраните пари ще отидат за 5 деца, без родители. Давид, Стоян, Георги, Иво и Дани губят без време своята майка.  Въпреки може би най-страшната трагедия в живота им, четиримата братя и тяхното..

публикувано на 21.03.25 в 15:09

В старозагорското село Ракитница започна подписка за поставяне на камери или допълнителни неравности на пътя

В старозагорското село Ракитница започва подписка за поставяне на изкуствени неравности или скоростни камери в двата края на населеното място.  Причината – високата скорост, с която коли и камиони преминават през селото и създават опасност от..

публикувано на 21.03.25 в 14:57
Емилия Лазарова

МОН търси методи за повишаване на резултатите от външните оценявания

В рамките на два до три месеца Министерство на образованието и науката ще изнесе резултатите от обсъжданията с педагози, директори и образователни специалисти за начините и методите за повишаване  на резултатите от  външните оценявания. Това обяви в..

публикувано на 21.03.25 в 14:33

В Ямбол искат да се изяснят обстоятелствата около смъртта на капитан Марин Маринов

В Ямбол, родния град на загиналия в Ивицата Газа капитан Марин Маринов, приятели и близки настояват за по - активна намеса на държавата в изясняването на инцидента.   Изключително отговорен и дисциплиниран, интелигентен и с огромно сърце – това е..

публикувано на 21.03.25 в 13:54

Жасмина - историята на едно слънчево дете

На 21 март отбелязваме Международния ден на хората със синдром на Даун. В Стара Загора денят ще отбелязан с редица събития, както и с истински ефективна социална работа, която да отговаря на реалните нужди на хората в затруднение, заяви..

публикувано на 21.03.25 в 12:11

В Мъдрец 16-годишен подкара трактор, 18-годишен заби открадната кола в ограда на къща

16-годишен е управлявал неправомерно четириколесен трактор. Той е установен при пътна проверка в гълъбовското село Мъдрец вчера следобед, информират от областната дирекция на МВР в Стара Загора. Проверката е установила, че водачът няма шофьорска..

публикувано на 21.03.25 в 11:57