В Ямбол се ограничава движението на електрически тротинетки и велосипеди в рамките на жилищните райони. Промените в Наредбата за опазване на обществения ред са гласувани на последното заседание на общинския съвет.
Промените в Наредба 1 са продиктувани изцяло от Закона за движение по пътищата, подчерта председателят на ОбС в Ямбол Антон Шиков:
"Пешеходците също са хора в града и никой няма право да кара тротинетка с електрическо моторче с 30 км в час, слаломирайки между тях. Ограничена е скоростта, както и местата за преминаване".
Скоростта на движение е до 25 км в час, като е забранено електрически тротинетки да се карат в пешеходните зони и местата за отдих и спорт. За велосипедите движението е разрешено по пътните платна вдясно, а придвижването в пешеходни зони и по тротоари е позволено само при наличие на изградена велосипедна инфраструктура. Ограничения се налагат и при паркирането.
Глобата за всяко нарушение е по 50 лв.
Новият състав на Пловдивския районен съд отхвърли искането на Георги Георгиев за по-лека мярка, подсъдим за насилието над Дебора Михайлова от Стара Загора. Съдията Спасимир Здравчев постанови Георгиев да остане в ареста, въпреки настояването на..
На 14.02.2025 г. от 9.30 часа пред административната сграда на община Болярово ще се постави символичното начало на изпълнението на проект „Мерки за подобряване на енергийната ефективност на общинска сграда,град Болярово“, финансиран от Националния план за..
Сигнал за нанесен побой над 14-годишно момче на старозагорска улица е подаден вчера следобед в Първо районно управление. В резултат на проведените оперативно-издирвателни мероприятия е установен 62-годишният извършител. Също вчера е получено съобщение от..
Обновяването на 20 километровата отсечка от пътя Стара Загора – Нова Загора се очаква да започне в средата на март. Това обяви за Радио Стара Загора инж. Живко Желязков от фирмата, определена за изпълнител на дейности, „Трейс Груп Холд“. 19млн.лв...
Старозагорската гимназия с преподаване на чужди езици “Ромен Ролан“ за 15-та поредна година провежда Панаир на науката и изкуствата. Над 33 клуба по интереси ще представят своята дейност по интерактивен и интересен начин пред публика, съобщи психологът на..
Общо 38 обекта са проверили здравните власти в Ямбол след разпоредените от ресорния министър Силви Кирилов проверки заради случаите на пострадали от ботулинов токсин жени. В 5 от салоните за красота са установени нередности, като в един от обектите са..
В Пловдивския Районен съд ще се проведе заседание по искането на Георги Георгиев , подсъдим за малтретирането на Дебора Михайлова, за пускането му под по-лека мярка за неотклонение . Това е четвърто такова искане, след като миналия декември..
За 23-и път светът отбелязва Международния ден за безопасен интернет . Започнал като инициатива на Европейския съюз, денят отдавна излиза извън рамките му и вече се отбелязва в над 120 държави на всички континенти. Това е ден, в който общественото..
Ясно е времето тази сутрин, а температурите са отрицателни на територията на цялата Старозагорска област, съобщават от ОПУ – Стара Загора. На прохода "Шипка" температурата е – 10 градуса, пътните настилки са заледени и обработени, видимостта е..
Регионални институции настояват за мерки за облекчаване на движението между Ямбол и Сливен. Това е най-натовареният участък от републиканската пътна мрежа на територията на Ямболска област. Възможност за разтоварване на трафика е той да стане..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net