Искането за свалянето на председателя на общинския съвет в Стара Загора дойде след осъдителната присъда, която ВКС наложи на Янко Янков, с когото Лазарова понастоящем живее на семейни начала. Два месеца, след като Янков беше признат за виновен по делото за купуване на гласове в местните избори през 2019г., ОИК-Стара Загора гласува за прекратяване на неговия мандат като старозагорски избраник. Неговото място в местния парламент беше заето от следващия в листата на партия „Алтернативата на гражданите-ВМРО“ – адв. Димо Димитров.
Общинският съветник от „Възраждане“ Десислава Калоянова коментира, че наказанието на Янков е доказателство за опорочения демократичен процес и волята на старозагорци. Тя припомни, че през април разискването по темата с оставката на Ивета Лазарова остана в задънена улица, след като не се намериха желаещи съветници, които да влязат в във временната комисията по провеждане на тайно гласуване за свалянето на Лазарова. Според Десислава Калоянова има и други политически сили, които гледат с одобрение на възможността за предсрочно прекратяване на функциите на Ивета Лазарова като председател. Общинският съветник от групата на „Възраждане“ обаче не се ангажира с имена на конкретни партии.
Темата с исканата й оставка за Радио Стара Загора коментира и самата Ивета Лазарова. Тя определи действията на „Възраждане“ като опит за правене на политика. Лазарова отхвърли обвиненията към себе си, че системно не изпълнява своите задължения, заложени в Закона за местното самоуправление и местната администрация и правилника за дейността на Общински съвет Стара Загора. Тя изрази надежда, че на предстоящата сесия все пак ще бъде сформирана комисия и ще се премине към гласуване. „Не мисля, че предложението на „Възраждане“ за прекратяване на мандата ми като председател ще събере нужната подкрепа“, заяви Ивета Лазарова.
Пазарът за употребявани стоки т.нар. битак в Сливен няма да бъде местен. Това обяви днес кметът Стефан Радев и призова да не се спекулира с темата. Той остава на сегашното си място в частен терен. Единствената промяна е, че площта на депото на общинския..
От началото на следващата учебна година в ямболските училища да се организира преподаване и на „Вероучение" предлага сливенският митрополит Арсений. От Сливенската митрополия ще доплащат на преподавателите, за да не се ощетяват делегираните на учебните..
Реконструкция на уличното платно затваря ул. „Свети Георги Победоносец" в кв. „Железник" в Стара Загора до 30 април 2025 г. Заповедта на кмета на Община Стара Загора Живко Тодоров спира движението на личен и договориран транспорт, както и на МПС,..
Окръжен съд – Стара Загора остави в ареста обвиняем за извършен грабеж спрямо непълнолетно момче. 28- годишния Г.И. е задържан за това, че на 5 февруари в Казанлък, на кръстовището на бул. „Княз Александър Батенберг“ и ул. „Славянска“, е отнел..
До края на годината трябва да се изгради втората клетка на депото за отпадъци край село Ракитница. Проектът на стойност 4,150 млн. лв. на Община Стара Загора вече е одобрен за финансиране от Предприятието за управление дейностите по опазване на..
Малко над 6 хил. се водят на диспансерен отчет към Центъра на психично здраве в Стара Загора. Това съобщи управителят на звеното д-р Пенчо Гюрковски. Той уточни, че няма точна статистика за броя на хората с такива проблеми в областта и страната, тъй..
Регистрацията за участие в предварителните кандидатстудентски изпити в Тракийския университет ще започне на 4 март. Крайният срок е в 17:00 ч. на 9 април . Приемът на заявления ще става само по електронен път от интернет страницата на висшето училище,..
Ден преди да бъде сменен вече бившият областен управител на Хасково Мехмед Атаман е сезирал Административен съд и внесъл там всички решения на общинските съветници от Минерални бани. Причината, е че е определил решенията от последната сесия са..
За няколко часа полицията в Сливен разкри кражба на 1,5 кг злато, 15 хиляди паунда, 5 хиляди евро и 25 хиляди лева от частен дом. Задържан е мъж на 40 годни. Арестувания за кражбата мъж не е криминално проявен, уточняват от полицията, като..
Пчеларството е необходим поминък, както за оцеляването на биоразнообразието в природата, така и на хората, затова трябва да има повече млади пчелари. За някои то е хоби, но всички са сърцати и милеещи за природата и земята хора с хъс, идеи и посока..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net