Старши-треньорът на "Берое" запазва поста си и през новия сезон. Специалистът е подновил договора си със старозагорския клуб. Това става ясно от публикация във фейсбук страницата на "Берое". В анонса обаче липсва повече детайли около договорката между двете страни. Ачиари води тима на "Берое" от месец септември миналата година, когато наследи на поста Араголаса. Хосе Ачиари помогна на старозагорци да си осигурят оставане в професионалния футбол три кръга преди. Под негово ръководство тимът завърши сезона на 11-та позиция. "Неговото богато футболно познание и страст към играта ще ни помогнат да достигнем нови висоти", написаха във фейсбук по адрес на Ачиари от "Берое".
Чрез публикацията от ръководството на старозагорския тим анонсираха, че предстои да бъдат обявени новите попълнения в отбора, на които ще се разчита през следващия футболен сезон. "Очакват ни вълнуващи времена и нямаме търпение да ги споделим с вас. Само Берое!", написаха в официалната си страница от клуба.
"Берое" стартира със загуба предсезонните си контроли. Старозагорци загубиха в събота гостуването си в Пловдив на носителя на Купата на България "Ботев" с 1:0. Утре е вторият двубой от подготовката на "зелено-белите". Старозагорци се изправят срещу изпадналия във Втора лига тим на "Етър"(Велико Търново)."Берое" загуби с 1:2 като гост на "Славия" в двубой от 25-ия кръг на Първа лига. Срещата ще се запомни със спорните съдийски отсъждания на рефера Радослав Гидженов. Още в началните минути Леандро Годой даде аванс на гостите с 16-то си попадение от..
В събота и неделя в старозагорския плувния басейн ще бъде 13-тото издание на турнира за детските възрасти „Русалка“. Днес от 18 часа ще бъде техническата конференция на състезанието, а след това и загрявката за участниците. Утре от 9 часа..
Във Варна бе проведено Държавното първенство по стрелба с лък. В тази надпревара възпитаничката на клуб „Загорски стрелец“ Маргарита Камишева спечели сребърен медал. „Състезанието протече много добре, участвахме с 13 състезатели“, обобщи..
В среща от 21 кръг на първенството в Супер Волей Лигата „Берое 2016“ прие „Пирин“ Разлог и надделя с 3:1 гейма. В отделните части 26:24, 25:15, 20:25 и 28:26 точки. Първият гейм бе равностоен, гостите се съпротивляваха упорито и старозагорци..
В последен мач от редовния сезон на Адриатическата лига „Берое Стара Загора“ прие „Будучност“ Подгорица и надделя в много интересен и оспорван двубой с 69:64 точки. Равностойните първи 10 минути на срещата приключиха с 2 токи преднина за домакините..
В София бе проведен първия кръг на Държавното първенство по художествена гимнастика за ансамбли, категория „Елит“. Водени от треньора си Виктория Пенева, девойките младша възраст на клуб „Импала“ се класираха на пето място. „Състезанието..
В петък стартира 14-тото издание на турнира по художествена гимнастика за Купа „Берое“. Състезанието е и за приз „Карамфила Абаджиева“, създателка на художествената гимнастика в Стара Загора. „Ще участват 23 клуба, над 500 участнички“, съобщи..
Две отличия спечелиха възпитаниците на клуб по свободна борба „Георги Вангелов“ Раднево при участието си в Държавния личен шампионат за деца в Горна Оряховица. „Участвахме с три деца в първа група“, съобщи за радио „Стара Загора“ Дарин Дралчев,..
Възпитаникът на клуб по борба „Берое“ Радомир Стоянов завърши на пето място в категория до 86 кг на Европейското първенство до 23 години в Тирана. Там той се изяви под ръководството на наставника в свободния стил за тази възраст и треньор в..
"Постигнахме хубава победа над тима на "Локомотив" Стара Загора с 4:2. Още на полувремето имахме добра преднина от 3:0. Втората част двата тима реализираха по едно попадение за крайния резултат. Доволен съм от показаното от отбора ми и разбира се трите..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net