Специализирана полицейска акция се провежда по автомагистрала "Тракия" в Сливенския участък от няколко дни. Наблюдава се за движение в аварийната лента, спиране и престой, както и за движение в насрещното платно. Проверява се техническата изправност на автомобилите, фарове и чистачки.
В операцията са включени и цивилни автомобили, които следят трафика и според комисар Димитър Кикьов това е изключително ефективна мярка.
"С небрандирания автомобил по-лесно се установяват нарушителите, особено тези груби нарушители".
Спирането за проверка на автомобилите по магистралата става, чрез извеждането им от пътя от в района на паркинги и бензиностанции.
"Извеждаме агресивния водач или този който сме решили да проверяваме на безопасно място".
На единия от изведените водачи му бе обяснено, защо се прави проверката и какви нарушения е допуснал.
"Задната ви регистрационна табела е замърсена, не се вижда, а отпред фаровете ви заслепяват".
"Щом е проблем, проблем е. Няма как да го избегна".
Комисар Кикьов обобщи акцията до момента на медийното участие в нея.
"Единия се оказа, че са сменени крушките на късите светлини, които заслепяват останалите участници и регистрационната му табела беше замърсена. Двамата участника ги изпробвахме за алкохол. Пробите бяха отрицателни".
Акцията ще продължи до 9 февруари.
Бързият влак от Бургас до София е блъснал човек около 8 часа тази сутрин. Възрастен мъж е пресичал жп линията на нерегламентирано място след пазаруване в супермаркет в края на града. Подаден е звуков сигнал, но той преминал пред влака въпреки..
За първи път фестивалът „Хайдушка софра“, който се провежда днес в Хасково, е с международно участие. В него участие ще вземат състави и музиканти от Гърция. В 12-тото издание на феста ще участват над 1 000 танцьори. Началото бе дадено с шествие по..
За пореден път община Стара Загора ще се включи в кампанията на WWF International "Часът на Земята" да угасим осветлението в домовете си между 20.30 и 21.30 часа тази вечер. От Общината обявиха, че административната сграда ще потъне в мрак за този 1..
Днес ще преобладава слънчево време с разкъсана висока облачност, над Западна и Централна Северна България предимно значителна средна и висока. Ще духа слаб, в Източна България умерен вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 14° и..
Критерии за подбор на операции по две процедури в рамките на Приоритетна ос 4: „Подкрепа за производствени инвестиции в големи предприятия в регион Стара Загора“ и „Социално-икономическа трансформация на минни терени“ по Програма „Развитие на регионите“..
Стара Загора е домакин на Форум „Изкуство в градска среда“. Той се открива от 18,15 часа на втория етаж в Културен център - Стара Загора, а събитието е част от проект, насочен към младите хора от града, като се създават възможности те да изследват и..
Изложбата „За Сините камъни с любов“ ще бъде открита във фоайето на Радио Стара Загора на 22 март / събота/ от 11 часа . Изложбата е пътуваща и е посветена на богатото биоразнообразие на Природния парк. Целта е да привлече вниманието към..
На въпрос за преминалото картографиране на уменията сред заетите в комплекс "Марица изток" от КТ "Подкрепа" посочиха, че членове на организацията не са участвали в този процес. В тридневната международна конференция участват и представители..
Казанлъшки коафьор ще работи благотворително в неделя, а събраните пари ще отидат за 5 деца, без родители. Давид, Стоян, Георги, Иво и Дани губят без време своята майка. Въпреки може би най-страшната трагедия в живота им, четиримата братя и тяхното..
В старозагорското село Ракитница започва подписка за поставяне на изкуствени неравности или скоростни камери в двата края на населеното място. Причината – високата скорост, с която коли и камиони преминават през селото и създават опасност от..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net