Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Благотворителен базар в Казанлък с помощ на Таня Мечкова

Благотворителен базар ще се проведе утре в подкрепа на Таня Мечкова от Казанлък. Мястото на събитието е Музеят на фотографията, а началният час 16:30 ч. Инициатори са ученици от Национално училище по пластични изкуства и дизайн „Академик Дечко Узунов“ – Казанлък, приятели на дъщерята на Таня. Това съобщи за Радио Стара Загора една от организаторките Стела Григорова, която учи в 11 клас в училището.

Таня Мечкова е диагностицирана с болест на Крон, от години има болки и проблеми с тънкото и дебелото черво. Претърпяла е 6 операции в България, но проблемите й продължават. Болница в Турция дава надежди за излекуване чрез операция, която струва 50 000 евро – сума, непосилна за семейството. На базара ще бъдат представени за продажба домашно приготвена храна, картини, ръчни плетени ключодържатели, книгоразделители, пощенски картички, сувенири, разкри Стела Григорова. Тя посочи и начините за получаване на повече информация относно дарителската сметка за Таня Мечкова. "Повече информация може да получите на страницата на фондация "Павел Андреев", както и на фейсбук страницата на дъщерята на Таня - Симона Мечкова", сподели Григорова.

Цялото интервю на Станислава Раянова със Стела Григорова може да чуете в прикачения звуков файл.
По публикацията работи: Десислав Тенев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Атракционно влакче ще радва посетителите на старозагорския парк "Методи Кусев"

Туристическо атракционно влакче ще зарадва посетителите на старозагорския парк „М. М. Кусев“ Община Стара Загора ще зарадва жителите и гостите на града с нова атракция. Преди края на месец август в парк „М. М. Кусев“ („Аязмото“) ще бъде въведено в..

публикувано на 21.08.25 в 16:18

Разчистване на отпадъци е причината за инцидента на територията на оръжейния завод "Арсенал"

Разчистване на отпадъци е причината за инцидента на територията на оръжейния завод „Арсенал“, при който пострада 53-годишен мъж. Техниката се е възпламенила и водачът е получил изгаряния. Състоянието му остава критично. Той е настанен за лечение в..

публикувано на 21.08.25 в 15:55

До три години затвор заплашва нападателите на полицаи в Гълъбово

До три години затвор заплашва нападателите на полицаи в Гълъбово. Това съобщи изпълняващата функциите окръжен прокурор на Стара Загора Мария Михайлова.  Случаят е от 19 август, когато двама полицаи от Хасково предотвратиха кражба от дерайлиралата влакова..

публикувано на 21.08.25 в 15:41
Снимка: Георги Манев

Откриха жива изчезналата възрастна жена от казанлъшкото село Средногорово

Открили са жива изчезналата възрастна жена от казанлъшкото село Средногорово, която беше в неизвестност от 18 август вечерта. Това съобщи за БТА кметът на селото Илиян Илиев. Жената е намерена от секретаря на кметството в землището на съседно село Горно..

публикувано на 21.08.25 в 15:39

Община Болярово съдейства за компенсации на пострадалите от пожарите земеделски стопани

Община Болярово прави всичко възможно да осигури подкрепа за земеделските стопани, които пострадаха тежко от летните пожари, информират от общинския пресцентър. „Работим за това хората, понесли щети, да получат компенсации. Това е справедливо, защото много..

публикувано на 21.08.25 в 15:17

Стара Загора посреща деветия Международен арт пленер „Безгранично изкуство“

Форумът започва в седмицата 25-31 август; участие в него ще вземат 16 творци от България, Турция, Азербайджан, Гърция и Великобритания Откриването на 9-я Международен арт пленер „Безгранично изкуство“ ще се състои на 29 август 2025 г. (петък) във фоайето..

публикувано на 21.08.25 в 15:09

Огнище на шарка по овцете откриха в старозагорското с. Християново

Огнище на шарка по дребните преживни животни откриха в старозагорското село Християново. Заболяването е установено в животновъден обект с над 250 овце, съобщи областният управител на Стара Загора Неделчо Маринов. Собственикът е подал сигнал до..

публикувано на 21.08.25 в 15:08
Снимката е илюстративна.

Пръскат срещу комари в Казанлък

На 21-и август, четвъртък след 22:00 на територията на град Казанлък ще се извърши масова обработка срещу комари , съобщават от пресцентъра на общината. Обработката ще бъде извършена със специализирани генератори за топъл аерозол с голям дебит, монтирани..

публикувано на 21.08.25 в 13:53

Нов физкултурен салон ще има Професионалната гимназия по лека промишленост, екология и химични технологии в Ямбол

В Професионална гимназия по лека промишленост, екология и химични технологии в Ямбол започна строителството на нов физкултурен салон. След дълги години, в които учебното заведение не разполагаше със собствена спортна зала, учениците ще имат възможност..

публикувано на 21.08.25 в 13:10
Снимката е илюстративна

Жена пострада на пешеходна пътека в Стара Загора

Около 11 часа днес е настъпило пътнотранспортно произшествие на ул . "Генерал Гурко" в Стара Загора.   По първоначална информация, произшествието е настъпило между лек автомобил и мъж и жена, които били на пешеходна пътека, съобщават от ОДМВР - Стара..

публикувано на 21.08.25 в 12:13