Антон Огнянов: Доволен съм от старанието на моите играчи

"Доволен съм от победата ни в последния мач срещу "Любимец". Това, което бе планирано като тактика го изпълнихме и постигнахме резонна победа с 2:0. Преднината ни пред втория е 9 точки и това ни дава спокойствие и надежда. Целите ни са ясни и те са..

публикувано на 31.03.24 в 15:07

Победа и загуба за старозагорските баскетболни отбори

Победа и загуба записаха старозагорските баскетболни клубове във вчерашния ден.  Дамите от "Берое Стара Загора" спечелиха дербито на Първата четворка от женското първенство като домакин на "Рилски спортист" с 85:64, с което заеха убедително лидерската..

публикувано на 31.03.24 в 10:12

Над 1000 участници стартираха в традиционния старозагорски маратон

Точно в 9:00 часа пред сградата на община Стара Загора беше даден старт на деветото поредно издание на "Маратон Стара Загора". Първи бягането започнаха претендентите в класическата дистанция от 42,195 километра и полумаратон 21 километра. Десет минути..

публикувано на 31.03.24 в 09:56

Демонстрация на пикълбол през уикенда в Свиленград

Българската федерация по пикълбол ще проведе демонстрационно събитие в Свиленград. Откритата тренировка ще се състои тази събота от 13ч. до 15ч. в спортната зала на крайграничния град. Събитието се осъществява по покана на местната община. За Радио..

публикувано на 29.03.24 в 14:25

Бадминтонисти бяха на лагер с националния отбор

През следващата седмица в Първомай ще бъде проведен силен международен турнир по бадминтон за юноши и девойки до 15 години. Седмица по-късно пък в Стара Загора предстои първенството във възраст до 17 години. Днес приключва лагер на националния..

публикувано на 28.03.24 в 16:25

Рекорден брой атлети ще участват в маратон Стара Загора

1049 са записаните до момента участници в Деветото издание на маратон Стара Загора, който ще бъде тази неделя. Записването за трите дисциплини, класически маратон 42 км 195 метра, полумаратон 21 км и 10.5 км продължава до събота включително. Това..

публикувано на 28.03.24 в 15:17

Над 50 стрелци ще участват в турнира „Марин Недков“

Силно се представиха възпитаниците на старозагорския клуб по спортна стрелба „Августа 1992“ при участието си в турнира „Първа пролет“, проведен в столицата. Мартин Станчев и Мария Атанасова се класираха на първите две места при юношите в стрелбата..

публикувано на 28.03.24 в 09:40

Силно представяне на тежкоатлетите

Двамата братя Валентин Генчев и Габриел Маринов се готвят за предстоящи стартове с националния отбор. Пред Валентин е участие в Световно първенство в края на годината. Габриел също ще участва в Световното първенство, но в края на този месец има..

публикувано на 27.03.24 в 15:00

„Берое 2016“ загуби от „Нефтохимик 2010“

Във втора среща от четвъртфиналния плейоф на Супер Волей Лигата „Берое 2016“ прие „Нефтохимик 2010“ Бургас и загуби с 1:3 гейма. В отделните части 25:22, 22:25, 19:25 и 17:25 точки. Така резултатът в серията стана 2:0 победи за гостите от Бургас и..

публикувано на 26.03.24 в 21:59

24 отличия за плувци от „Траяна“

В края на седмицата в София предстои Държавният отборен шампионат по плуване за мъже и жени. „Подготвяме 11 състезатели, трима ще се включат в София, а Тодор Господинов е на лагер с националния отбор и също ще се включи там“, съобщи за радио „Стара..

публикувано на 26.03.24 в 10:06