Пиронкова стартира с победа на "Алианц къп" в София

© 'Снимка:   Иван Диманов'

\n Цветана Пиронкова започна с победа участието си на турнира "Алианц къп" в София\n
Цветана Пиронкова започна с победа участието си на турнира "Алианц къп" в София с награден фонд 100 хиляди долара, след като в среща от 1-ия кръг надигра друга българка - Лиана
Тодорова с 6:1 и 6:2.
Пиронкова, която е под номер 7 в схемата на турнира, даде само 3 гейма на 17-годишната Тодорова, като интересното е, че 2 от тях дойдоха след пробиви на съперничката и.

През първия сет Цвети даде само гейм на Тодорова, а след като поведе с 3:0 гейма във 2-ия, позволи на 17-годишната и противничка да направи цели 2 пробива. Все пак до изненади не се стигна и Пиронкова взе сета с 6:2, с което и мача с 2:0 сета.

В следващия кръг Пиронкова ще играе срещу рускинята Анна Лапушченкова, която отстрани Ева Фернандес-Бругес от Испания с 3:6, 6:2 и 6:3. Двете са играли само веднъж до момента една срещу друга, като нашата тенисистка победи рускинята със 7:6 и 7:6 на турнира във Варшава.
Пиронкова ще трябва да достигне поне до финала на турнира "Алианц къп", ако иска да запази мястото си в Топ 100 на световната ранглиста. Миналата година пловдивчанката загуби във финала и тази година трябва да защитава доста точки от турнира в София.

Резултати от 1-ия кръг на тенис турнира за жени "Алианц къп" в София с награден фонд 100 000 долара:
Цветана Пиронкова - Лиана Тодорова 6:1, 6:2
Татяна Гарбин (Италия) - Полин Пармантие (Франция) - 6:3, 6:3
Петра Мартич (Хърватия) - Тимеа Бачински (Швейцария) - 6:7(1), 6:2, 6:1
Анна Лапушченкова (Русия) - Ева Фернандес-Бругес (Испания) - 3:6, 6:2, 6:3
Полона Херцог (Словения) - Симона Халеп (Румъния) - 7:6(3), 1:6, 6:2
Ангелика Кербер (Германия) - Катаржина Питер (Полша) - 1:6, 6:3, 6:2.