Волейболистките ни без шанс за полуфиналите на европейското в Полша

Стришимира Филипова бе най-резултатна от нашите волейболистки с 16 точки при победата над Испания с 3:1 гейма на европейското първенство в ПолшаСнимки: CEV
Женският ни национален отбор по волейбол надигра състава на Испания с 3:1 гейма (25:20, 25:16, 21:25, 25:18) във втората си среща от втората групова фаза на европейското първенство по волейбол в Полша. Въпреки успеха в зала "Атлас Арена" в Лодз, националките ни нямат шанс да се класират за полуфиналите на първенството на Стария континент.
Страшимира Филипова бе най-резултатна, като завърши двубоя с 16 точки, а Илияна Петкова, Ева Янева и Елена Колева добавиха по 15. За испанките топреализаторката Ясмина Ернандес завърши с 16 точки.

След като Русия спечели един гейм при загубата си от Полша с 1:3 гейма (26:24,
22:25, 22:25, 22:25), България загуби и теоретични шансове да се нареди сред 4-те най-добри на първенството. Нашите най-вероятно ще заемат 4-то място в група "Е", след като тази вечер от 21 часа играят срещу домакините от Полша.

За полуфиналите се класираха отборите на Холандия и Италия, които нямат загуба до момента на европейското първенство. Холандия не срещна проблеми от Белгия и взе "чиста" победа с 3:0 гейма, а Италия записа успех със същия резултат срещу Чехия.
В най-интересния двубой от програмата Сърбия загуби драматично с 2:3 гейма от Германия и в последния ден на груповата фаза, ще трябва да чака германките да сбъркат срещу аутсайдера Азербайджан.

Резултати от 2-ия кръг от втората групова фаза на европейското първенство по волейбол в Полша: