Боливия изненада Бразилия с 2:1, Аржентина се мъчи с последния Перу

Бразилецът Луизао се опитва да спре нападателя на Боливия Марсело Мартинс, а Мартин Палермо (на снимката долу) получи контузия след победния си гол срещу ПеруСнимки: Getty Images
В мач без значение от квалификациите за световното първенство в зона Южна
Америка отборът на Боливия се наложи над лидера Бразилия с 2:1 на стадиона в столицата Лас Пас, който се намира на 3 600 метра надморска височина.

По този начин боливийците сложиха край на серията от 19 мача без загуба на "селесао", който продължава да е начело в групата, макар вече да е с равни точки с втория Парагвай.
Домакиинте откриха резултата още в 10-та минута, когато Едгар Оливарес бе оставен непокрит при изпълнение на корнер и вкара с глава за 1:0. В 30-та минута Марсело Мартинс покачи на 2:0 след чудесно изпълнение на свободен удар. Мартинс прехвърли стената, а
вратарят Жулио Сезар само изгледа как топката влиза за втори път в мрежата му.
Шест минути по-късно Даниел Алвеш пропусна да намали резултата. След неговия удар топката срещна гредата. Адриано направи добавка, но стреля встрани от вратата.
Все пак в 69-та минута бразилците намалиха резултата след контраатака, в основата на която бе десния бек Майкон,
който след пробив подаде на Нилмар, а с той с глава направи безпомощен вратаря на домакините Карлос Ариас.
Бразилия продължава да няма победа над Боливия в Ла Пас от 1997-а година насам.

Аржентина се измъчи с последния в класирането отбор на Перу, но все пак взе 3-те точки след гол на Мартин Палермо в края на добавеното време, което бе 6 минути. Гонсало Игуаин вкара 2 минути след подновяването на играта, но драмата настъпи, след като перуанците изравниха чрез Ернан Ренхифо в последната минута. Все пак Диего Армандо Марадона и неговите момчета си отдъхнаха след победния гол на Мартин Палермо. Веднага след подновяването на играта футболистите на Перу отново можеха да изравнят, но ударът на Ренхифо от центъра срещна гредата.

До момента са се класирали отборите на Бразилия, Парагвай и Чили. Според
регламента за Мондиал'2010 ще се класират първите четири, а петият ще играе бараж с четвъртия от зона Северна и Централна Америка.