Надал тръгна с лесна победа на "Ролан Гарос"

Четирикратният шампион в Париж - испанецът Рафаел Надал стартира с победа участието си в Откритото първенство на Франция по тенис. Номер 2 и четирикратен първенец в турнира през 2005, 2006, 2007 и 2008 година надигра участващия с "уайлд кард" 18-годишен дебютант Джани Мина от Франция с 6:2, 6:2, 6:2 за 2:23 часа игра. След този успех испанецът увеличи рекорда си на турнира на 32 победи и 1 загуба. Единственото му поражение е миналата
година в четвъртия кръг на "Ролан Гарос". Следващият съперник на Рафаел Надал ще бъде Орасио Себайос от Аржентина.

Поставеният под номер 6 в турнира Анди Родик от Съединените щати постигна
трудна победа над финландеца Ярко Ниеминен с 6:2, 4:6, 4:6, 7:6 (7:4), 6:3 за 3:20 часа игра. Ниеминен бе само на две точки от победата, но загуби тайбрека на четвъртия сет с 4:7 и в последния сет вече нямаше сили.

За втория кръг се класира номер 9 Давид Ферер от Испания, който победи Давид Гез от Франция с 6:1, 6:3, 6:1.

Победа постигна и 16-ия поставен Хуан Карлос Фереро от Испания над Пабло Куевас от Уругвай с 6:4, 6:3, 6:1.

Резултати от първия кръг на поставените в основната схема тенисисти на Откритото първенство на Франция:

Рафаел Надал (Испания) - Джани Мина (Франция) - 6:2, 6:2, 6:2
Давид Ферер (Испания) - Давид Гез (Франция) - 6:1, 6:3, 6:1
Хуан Карлос Фереро (Испания) - Пабло Куевас (Уругвай) - 6:4, 6:3, 6:1
Филип Колшрайбер (Германия) - Карол Бек (Словакия) - 7:6 (9:7), 6:1, 6:1
Анди Родик (САЩ) - Ярко Ниеминен (Финландия) - 6:2, 4:6, 4:6, 7:6 (7:4), 6:3
Юрген Мелцер (Австрия) - Дуди Села (Израел) - 7:5, 6:2, 6:4
Роби Джинепри (САЩ) - Сам Кюъри (САЩ) - 4:6, 7:6 (7:3), 6:4, 6:2
Грега Земля (Словения) - Хуан Монако (Аржентина) - 7:6 (8:6), 3:6, 7:5, 6:3