"Бостън" разгроми "Ванкувър" с 8:1 във финалната серия за купа "Стенли"

Снимка: daylife.com

Бостън постигна първа победа във финалната серия за купа Стенли на НХЛ срещу Ванкувър.

В третата среща като гост Бостън  разгроми домакините от Ванкувър с 8:1 и намали преднината на съперника на 2:1 победи.

Двубоят беше изпълнена с ръкопашни схватки, обидни думи и тежки сблъсъци. Ситуацията в серията пое в тотално различна посока още в първите минути на мача, след като двата отбора превключиха от технична и зрелищна на физическа игра.

Разликата дойде едва във втората третина, когато Мечоците поведоха с 4:0 с попадения на Андрю Ферънс, Марк Реки, Брад Мерчанд и Давид Крайчи. Хокеистите на Бостън довършиха съперника в последната част с нови четири шайби, отбелязани от Даниел Пайе, Крис Кели, Майкъл Райдър и Реки. На вратата пък нов перфектен мач изигра Тим Томас с 40 спасени удара, а единствената шайба в мрежата му беше изпратена от Яник Хансен в последните минути на мача.

Бостън е домакин на мач номер четири в сряда.