"Манчестър Юнайтед" без Бербатов победи "Барселона" с 2:1

Снимка: daylife.com
Манчестър Юнайтед победи Барселона с 2:1 в в контролна среща, играна във Вашингтон пред 81 807 зрители. Двубоят бе повторение на финала на Шампионската лига, а английският шампион взе частичен реванш за поражението си с 1:3.

Както и на мача през май, мениджърът на Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън не позволи на българския нападател Димитър Бербатов да покаже качествата си срещу Барселона. Бербо остана резерва за “червените дяволи”.

Нани откри резултата за Манчестър Юнайтед в 22-ата минута след контраатака, при която получи пас от Дани Уелбек, озова се сам срещу Виктор Валдес и прати топката между краката на вратаря на Барселона. В 70-ата минута Тиаго Алкантара вкара поредния си красив гол с далечен удар и изравни резултата.

Шест минути по-късно Юнайтед стигна до победното попадение, което отново дойде след контраатака. Том Клевърли пресече пас на Серхио Бускетс към Сейду Кейта и изведе Майкъл Оуен срещу Валдес. 31-годишният нападател хладнокръвно копна топката над хвърлилия се в краката му вратар на Барселона.

Успехът затвърди успешното представяне на Манчестър Юнайтед на турнето в САЩ, където “червените дяволи” постигнаха пет победи в пет мача.

Барселона бе без играчите си, които участваха на Копа Америка – Лионел Меси, Хавиер Масчерано, Даниел Алвеш и Алексис Санчес. Контузеният Карлес Пуйол, Шави и Жерар Пике също не взеха участие в мача. В следващата си контрола на американска територия играчите на Хосеп Гуардиола срещат мексиканския Чивас (Гуадалахара).