от 15.00 часа

"Реал" - "Барселона" 2:2 за Суперкупата на Испания

Снимка: daylife.com

Реал (Мадрид) и Барселона завършиха 2:2 на "Сантяго Бернабеу" в първи мач от сблъсъка за Суперкупата на Испания.

Реал откри с гол на Месут Йозил в 13-ата минута, а Барселона успя да изравни с първия си удар в очертанията на вратата на Касияс чрез Давид Видя в 36-ата минута. Каталунците направиха пълен обрат в 45-ата минута, когато Лионел Меси вкара за 1:2. Все пак след почивката Реал (Мадрид) успя да изравни с гол на Чаби Алонсо в 54-ата минута.

Реваншът на "Камп Ноу" е в сряда срещу четвъртък от 00:00 часа българско време.

Съставите:
Реал (Мадрид) : Икер Касияс - Серхио Рамос, Пепе, Рикардо Карвальо, Марсело - Сами Кедира (58-Кайехон), Чаби Алонсо - Анхел Ди Мария (54-Фабио Коентрао), Месут Йозил, Кристиано Роналдо - Бензема (81-Игуаин)

Барселона : Виктор Валдес - Даниел Алвеш, Хавиер Масчерано, Ерик Абидал, Адриано Кореа (62-Пике) - Сейду Кейта, Тиаго Алкантара (58-Шави), Андрес Иниеста - Лионел Меси, Давид Вия (74-Педро), Алексис Санчес