Младежите ни играха добре срещу Холандия, но загубиха с 0:1

Снимка: Sportni.bg

Младежкият ни национален отбор загуби от Холандия с 0:1, на старта на квалификационните битки за Евро 2013 в Израел.

Българските футболисти играха като равен с равен с далеч по-реномирания си противник, създадоха много голови положения, и  само недобрата физическа подготовка в края на срещата не им позволи да вземат поне точка от срещата.

Единственото попадение вкара с глава в 78 минута резервата Зееефуик, след неразбирателство в центъра на отбратната, и колеблива изява на вратаря Пламен Илиев.

Александър Тонев пропуснаха пред вратата на лалетата чисти положения, но и стражът на гостите Зое показа висока класа.

След мача селекционерът Михаил Мадански похвали футболистите си с играта до 70 минута, когато вече са свършили физическите им сили. Той отдаде този проблем на факта, че голяма част от играчите му не играят като титуляри в отборите си.

Следващият мач на "трикольорите" е на 5 септември (понеделник) като гост на Шотландия.

Съставите:
БЪЛГАРИЯ: 1.Пламен ИЛИЕВ ("Левски"), 5.Георги ТЕРЗИЕВ (Черноморец), 18.Илия МИЛАНОВ (Литекс) (46 - Мартин ДЕЧЕВ (ЦСКА), 3.Росен КОЛЕВ (Черно море), 4.Атанас ДРЕНОВИЧКИ (Славия), 6.Александър ЦВЕТКОВ (Литекс), 14.Пламен ДИМОВ (Черноморец Поморие) (65 - Георги ПАШОВ), 15.Георги МИЛАНОВ (Литекс), 9.Борислав БАЛДЖИЙСКИ (Черноморец) (86 - Благой ПАСКОВ (Чавдар Етрополе)), 10.Александър ТОНЕВ (Лех Познан, Пол), 17.Момчил ЦВЕТАНОВ (Литекс)

ХОЛАНДИЯ: Жероен ЗЬОТ (Ваалвайк), 2.Келвин ЛЕАРДАМ (Фейенорд), 4.Брам НУЙТИНГ (НЕК Ниймеген), 5.Дали БЛИНД (Аякс), 6.Жорди КЛАСИ (Фейенорд), 7.Лусиано НАРЦИНГ (Хееренвеен), 8.Лерой ФЕР (ПСВ Айндховен), 9.Люк КАСТАЙНЬОС (Интер) (67 - Женеро ЗЕЛФУИК (ПСВ Айндховен), 10.Марко ВАН ГИНКЕЛ (Витес), 11.Жерсон КАБРАЛ (ПСВ Айнховен) (76 - Ола ДЖОН (Твенте))

По публикацията работи: Борислав Нинов - пратеник на БНР в Ловеч