"Лацио" мина и през "Болоня"

Футболистите на "Лацио" продължиха с победите в италианското първенство и вече са втори в класирането

Отборът на "Лацио" излезе на второ място в италианската Серия А след победа като гост с 2:0 над "Болоня". Римските "орли" използваха инерцията от победата в градското дерби срещу "Рома" преди седмица и продължиха победния ход в първенството.

"Лацио" поведе след автогол в 24-а минута на Роберт Акуафреска, който засече в собствената мрежа топката след изпълнение на пряк свободен удар на Ернанеш. 3 минути след почивката Сенад Лулич беше изведен в чиста позиция от Джибрил Сисе и удвои резултата.

С тази победа "Лацио" остана само на точка от лидера "Удинезе", който по-рано победи "Новара" с 3:0. Поражението пък остави "Болоня" на предпоследното място с 4 точки.