ЦСКА победи "Левски" в слаб мач

ЦСКА спечели с 1:0 срещу "Левски" в дербито на 11-ия кръг на родното футболно първенство.

Единственото попадение в мача вкара румънският нападател на "червените" Янис Зику, след грешка на отбраната на "Левски".

След този успех ЦСКА излезе начело в класирането с 28 точки, с 3 повече от Лудогорец, който играе в понеделник с Монтана у дома. Левски остава на 5-о място с 21 точки.

В края на срещата съдията Таско Тасков отстрани от резервната скамейка мениджърът на Левски Георги Иванов.

ЦСКА показа малко по-добра игра в общо взето слабия мач, който наблюдаваха 10 хиляди зрители на стадион Васил Левски.

Освен гола, най - чистата ситуация в мача беше в 5-ата минута, когато Зику получи хубав извеждащ пас, излезе сам срещу Пламен Илиев, но стреля право в тялото на вратаря на Левски.

Голът падна в 25-тата минута. След изпълнение на корнер последователни грешки на Орлин Старокин и вратаря Пламен Илиев позволиха на Зику от 5 метра да открие резултата. Старокин се наведе при центрирането, а Илиев не разчете позицията си, което улесни до край румънеца.

По-активният отбор през втората част беше Левски, но атаките му бяха лесно разгадаеми от противника, а и отправените удари не затрудниха стражът на армейците.

Съставите:

ЦСКА: Райс Мболи, Костадин Стоянов, Пламен Крачунов, Петър Стоянов, Адемар Жуниор, Тодор Янчев, Борис Галчев, Янис Зику (84- Александър Якимов), Жуниор Мораеш (78 - Румен Трифонов), Спас Делев (90+1 - Спас Делев), Мишел Платини

Левски: Пламен Илиев, Дъстли Мюлдер, Йордан Милиев, Фредрик-Ларс Рисп, Орлин Старокин, Сержиньо Грийн (79 - Иван Цветков), Владимир Гаджев, Тони Калво, Дарко Тасевски (46 - Сьорд Арш), Христо Йовов, Даниел Младенов (63 - Симеон Райков)