Шампионът сдаде рано титлата, "Черноморец" с десета победа, "Левски" би с мъка в Търговище

Снимка: Архив

Футболният шампион на страната "Литекс" още на полусезона показа, че няма сили да защитава титлата си.

Ловешките футболисти загубиха в Пловдив от "Локомотив" и се отдалечиха безнадежно от лидерите.

Пловдивчани поведоха с 2:0, с попадения на Сержиньо и Базил де Карвальо. В продължението на мача Светослав Тодоров намали.

"Черноморец" победи с 2:0 "Монтана" и свали "Левски" от 3-ото място. Точни за тима на Димитър Димитров-Херо бяха Абел Анисе и Венцислав Христов преди почивката.

В Търговище, "Левски" трудно преодоля с 1:0 "Светкавица" с попадение на Даниел Димов през втората част.

В дербито на дъното, в Севлиево, "Ботев" Враца взе ценни три точки, след попадението на резервата Тихомир Найденов.