от 15.00 часа

"Болоня" победи "Фиорентина" с 2:0 и се отдалечи от зоната на изпадащите в Италия

Снимка: ЕРА

Футболистите на "Болоня" надиграха състава на "Фиорентина" с 2:0 в отложен мач от 21-ия кръг на италианското първенство и се отдалечиха от зоната на изпадащите. Възпитаниците на Стефано Пиоли продължиха серията си на седем поредни мача без поражение в "калчото" и се изкачиха на 13-а позиция с 28 точки, колкото има и отборът от Флоренция.

Гостите започнаха по-добре и новото попълнение Амаури имаше две добри възможности да открие резултата след извеждащи подавания на Стеван Йоветич, но втатарят Жан-Франсоа Жийе беше на висота. След половин час игра "Болоня" поведе. Алесандро Диаманти засече с глава центриране на Марко Ди Вайо, вратарят Артур Боруц изби, но при добавката Диаманти беше безпощаден. "Фиорентина" опита да изравни бързо, но Жийе показа класа след удари на Амаури и Рикардо Монтоливо. Две минути преди почивката Гастон Рамирес вкара хубав гол с пета след пас на Ди Вайо и удвои. Надеждите на гостите за обрат бяха прекършени в 50-ата минута, когато Рубен Оливера беше отстранен от терена с директен червен картон сред грубо нарушение срещу Диаманти.