"Барселона" и "Байерн" Мюнхен на полуфиналите

Снимка: Архив

"Барселона" и "Байерн" Мюнхен са първите полуфиналисти в Шампионската футболна лига на Европа.

На "Ноу Камп" в четвъртфинал-реванш "Барса" победи с 3:1 "Милан".

В 10-ата минута Лука Антонини извърши нарушение в наказателното поле на "Милан" и съдията отсъди дузпа за каталунците. Лионел Меси бе точен след 11-метровия наказателен удар.

В 33-ата минута Антонио Ночерино изравни за 1:1 след самостоятелен пробив от дясно. В 41-ата минута реферът Бьорн Куйперс от Холандия даде втора дузпа за "Барселона" за задържане в наказателното поле на Бускетс от страна на защитник на "Милан". Отново зад топката застана Меси и вкара своето рекордно 14-о попадение в турнира за този сезон. В 53-тата минута халфът Андрес Иниеста записа името си сред голмайсторите, вкарвайки трети гол за каталунците.
В първия четвъртфинал двата отбора не успяха да си отбележат гол и завършиха 0:0.

Защитаващият титлата си тим на "Барселона" ще играе на полуфинал срещу победителя от днешния мач между "Челси" и "Бенфика".

В другия четвъртфинал "Байерн" Мюнхен победи с 2:0 "Олимпик" Марсилия.

И двата гола за домакините вкара Ивица Олич в 13-ата и 37-ата минута. Баварците победиха с 2:0 и в първата среща в "Марсилия" и с общ резултат 4:0 се класират на полуфиналите. Техен съперник ще е победителят от двубоя "Реал" (Мадрид) – АПОЕЛ (Никозия).