ЦСКА с ново равенство в контролите в Турция

Футболистите на ЦСКА завършиха наравно и във втората си контрола в Турция

ЦСКА завърши 3:3 с втория във временното класиране на азербайджанското футболно първенство "Симург" във втория си мач по време на подготвителния зимен лагер в Турция. Любопитен факт е, че през второто полувреме местният съдия отсъди три дузпи. Старши треньорът на ЦСКА Миодраг Йешич, както и в първия контролен мач на турска земя, използва два различни състава през
двете полувремена.

ЦСКА - първо полувреме:
Томас Черни, Иван Бандаловски, Апостол Попов, Пламен Крачунов, Михаил Венков, Анисе, Лукас Саша, Нджонго Присо, Марсиньо /Сержиньо/, Мишел Платини, Мартин Камбуров

ЦСКА - второ полувреме
Анатоли Господинов, Васил Попов, Венцислав Василев, Ангел Грънчов, Илияс Кириакидис, Петър Витанов, Ивайло Чочев, Сержиньо, Себастиян Скиорили, Григор Долапчиев

В 10-ата минута новото бразилско попълнение на ЦСКА - полузащитникът Марсиньо, падна и получи контузия в рамото, след което бе сменен от Сержиньо. Докато ЦСКА бе с 10 души на терена, отборът на "Симург" поведе в резултата с първия си удар във вратата на чешкия вратар на "червените" Томас Черни - след
центриране отбраната не изчисти добре топката, тя попадна в Ниджат Курбанов, който със силен диагонален удар изпрати топката в мрежата - 1:0.

ЦСКА доминираше на терена, но до изравняването се стигна чак в 35-ата минута - бразилецът Лукас Саша отправи удар от далечно разстояние и след рикушет в азербайджански играч резултатът бе изравнен - 1:1. В 44-тата минута след заучено изпълнение на фаул бразилецът Мишел Платини подаде на новото попълнение Мартин Камбуров и голмайсторът бе точен - 2:1 за ЦСКА. В 51-вата минута бе отсъдена дузпа за "Симург" и от бялата точка Степан Поляк бе точен - 2:2.

В последната минута на мача турският съдия отсъди нова дузпа - този път за "Симург", и от бялата точка Марио Бозич оформи крайния резултат - 3:3.