"Барселона" се измъкна срещу ПСЖ

"Барселона" стигна до равенство 1:1 срещу "Пари Сен Жермен" като домакин и се класира за полуфиналите на Шампионската лига по футбол с общ резултат 3:3,

Въпреки че бяха определяни като категорични фаворити за лесен успех, каталунците се оказаха догонващи в резултата в отсъствието на своята голяма звезда Лионел Меси. Хавиер Пасторе даде аванс на водения от Карло Анчелоти тим в 50-та минута на мача на "Камп Ноу", след като беше изведен сам срещу Виктор Валдес от Златан Ибрахимович.

Попадението подейства моментално на домакините и в игра влезе контузеният Лионел Меси, който взе участие в атаката за изравнителния гол в 71-та минута. Негов автор стана Педро Родригес, който стреля точно от границата на наказателното поле за крайното 1:1.