"Чикаго" изравни резултата срещу "Детройт"

Победителят в редовния сезон "Чикаго" се наложи над "Детройт" с 4:3 като гост и изравни резултата в полуфиналната серия в Западната конференция на Националната хокейна лига на 3:3 успеха.

Така финалистът от сблъсъка между два от оригиналните 6 отбора, основатели на лигата, ще бъде решен в последния седми мач в Чикаго.

"Детройт", който имаше преднина от 3:1 победи в серията, беше само на 20 минути от продължаване напред, след като водеше с 2:1 след първите два периода.

Мариан Хоса вкара за 1:0 на гостите при числен превес в 3:53 минута на мача, но Патрик Ийвс изравни 1:09 минута преди края на първата част.

Йоаким Йохансон изведе домакините напред в средата на втората част, но "Чикаго" не се предаде.

Михал Хандзуш изравни още в 51-ата секунда на решаващата последна третина, а 5 минути по-късно Брайън Бикел вкара за 3:2 за гостите. Михаел Фролик направи 4:2 от наказателен удар в 9:43 минута на периода и стана първият играч в историята с два гола от дузпи в един сезон от плейофите.

Деймиън Брънър даде малки надежди на "Детройт" с трети гол 52 секунди преди края, но за повече домакините нямаха сили.

Отличен мач направи вратарят на "Чикаго" Кори Крофърд, който отрази 35 шайби.