"Миньор" и "Ботев" отново не излъчиха победител

"Миньор" и "Ботев" отново не излъчиха победител и две седмици и половина след нулевото равенство помежду си във Враца, пак завършиха наравно - този път в контролен мач в Перник двата тима си вкараха общо 4 гола за крайното 2:2.

Николай Христов
В 39-та минута Бибишков и Тодоров направиха остра контраатака, при която Тодоров се срина в наказателното поле след сблъсък с Мартин Ковачев и реферът Владислав Стоянов даде дузпа за домакините. От бялата точка Бибишков вкара за 1:0. В 45-та минута Ковачев нахлу в предни позиции и подаде на Ненем, който вместо да центрира, би остро към вратаря на домакините Банков. Стражът отби несръчно топката в ръцете на Николай Христов и халфът на "Ботев" от два метра изравни за 1:1.
В началото на второто полувреме врачани увеличиха оборотите, но стигнаха само до едно положение, което се откри пред Ивайло Данчев. В 57-та минута вратарят на "Ботев" - Христо Митов изби коварен удар в долния ляв ъгъл след удар на Павлов. В 83-та минута помощник-треньорът на врачани Светлин Симеонов- "Пинчера" добута кълбото в мрежата след добавка и избит негов първи удар за 1:2. Любопитна подробност е, че това беше третият гол на Пинчера в последните 2 мача на врачани. В 88-та минута Милен Василев отправи остър шут към врачанската врата, а от 2 метра пред голлинията Николай Симеонов подложи крак и оформи крайния резултат - 2:2.

Светлин Симеонов
"Ботев" игра със следните футболисти: Митов, Ванков, Ковачев, Дениран, Динчев Николов, Христов, Ненем, Валериев, Мечев, Коконов /като смени през втората част влязоха: Найденов, Траянов, Данчев, Куанг, Ценовски, Михайлов, Димитров, Георгиев, Караманов, Гайтанов и Чалъков/.
Мачът бе по-особен за Румен Рангелов, който е възпитаник на футболната школа във Враца, но играе в Перник. Рангелов се завърна на терена след продължително лечение на контузия.
По публикацията работи: Жоро Александров