Монтански пилоти доминираха на пистата в Мадан

Румен Киров от Монтана Рейсинг тим спечели 4-ия кръг от рали кроса. Неговият съотборник Христо Александров - Инженера доминира в 5-ия кръг на автокроса при расовите машини. В клас до 1600 кубика победи Бойко Янков от Калето /Русе/.

Пистата в село Мадан събра през почивните дни най-добрите пилоти в рали и автокроса. Състезанието премина при отлична организация и без инциденти. 28 пилоти се пуснаха при колите и 15 при самоделките.

В генералното класиране в рали кроса първи завърши Румен Киров със Субару от Монтана Рейсинг тим. След него е Васил Василев с Лада от Старт Н /Криводол/. Иван Живков с Ауди от монтанския клуб е трети. Видинчанинът Янко Якимов с Шкода 120 L от Старт Н е пети. След него останаха Александър Иванов Субару /Монтана Рейсинг тим/, Иван Иванов Дайхасу Шарад /Вида Мотор спорт/, Владимир Василев с Ауди /Старт Н/. Монтана Рейсинг тим стана отборен първенец. Следван от Старт Н и Вида Мотор спорт.

В автокроса при машините с обем на двигателя до 4500 кубика "Супер бъги" победител стана Христо Александров- Инженера /Монтана Рейсинг тим/. След него финишира съотборника му Анатоли Петков с Ауди и Тодор Герганов също с Ауди /Етър Рейсинг/. Монтанчанинът Димитър Митков - Пампи с Мазерати, който се състезава за Инфомик Транс /Дулово/ е четвърти. Андрей Колев с Ямаха от Старт Н завърши шести.

При бъгитата до 1600 кубика победител е Бойко Янков със Сузуки от Калето /Русе/. След него се наредиха пилотите на Инфомик Транс - Красимир Шиков /Лада/ и Тихомир Трънков /Лада/.

Наградите на победителите бяха връчени от кметовете на Монтана и Бойчиновци - Златко Живков и Светлин Сретениев.
По публикацията работи: Любо Андреев