Завърши националното състезание по ориентиране във Вършец

Приключи националното състезание по ориентиране за купа "Електростарт", което се проведе във Вършец.

Участваха над 150 състезатели от 21 отбора, разпределени в 14 групи от 12 до 70-годишна възраст. Те приеха предизвикателството да премерят силите си в нощен и дневен старт. Отборът на спортен клуб по ориентиране гр. Берковица участва със 7 състезатели, които се представиха отлично и прибавиха още 11 медала към богатата си колекция. С по два златни медала са Стефка Станкова и Ангел Пешев, златен и сребърен медал спечели Ефросиния Кирова, Цветанка Тодорова си тръгна със сребърен и бронзов медал, две трети места спечели Румян Горков – директор на Гимназия "Д-р Иван Панов" и бронзов медал спечели Любен Игнатов.

Нощният старт бе с дължина на трасето близо 3 км. Дневният старт предвиждаше по-дълга и трудна дистанция /около 5 км/, а горещото време бе допълнително изпитание за издръжливостта и уменията на участниците.

Купата по спортно ориентиране "Електростарт" е вече традиционна и се проведе в рамките на "Празника на курорта, минералната вода и Балкана – Вършец 2013".
По публикацията работи: Петя Генова