“Светкавица” с първи домакински гол

Първи домакински гол отбеляза “Светкавица” при първото си участие в “А”-група. Това се случи в 10 кръг на шампионата и след 442 “сухи” за съперника минути на стадион “Димитър Бурков” в Търговище. Автор на историческото попадение стана Георги Георгиев в 82-а минута. Въпреки това обаче “мълниите” загубиха с 1-3 от “Берое” първия от серията мачове, които трябва да ги спасят от изпадане. За гостите се разписаха Ваня Дзаферович в 8-а и 63-а минута, и Димитров в 77-а. В останалите петъчни двубои от “елита”:
“Миньор” Перник – “Локомотив” София – 1-2
“Ботев” Враца – “Черноморец” – 0-0
“Черно море” – ЦСКА – 0-0
“Славия” – “Локомотив” Пловдив – 3-0
“Монтана” – “Видима” – 1-0
и “Левски” – “Калиакра” – 3-2.
В понеделник е последният двубой от кръга. От 18 часа в Ловеч ще играят шампионът “Литекс” срещу водача в класирането “Лудогорец” Разград. “Светкавица” остава на дъното с 1 точка и 3-27 голова разлика.