"Манчестър Сити" спечели купата на Лигата в Англия

Манчестър Сити спечели купата на Лигата в Англия
 Манчестър Сити победи с 3:1 над Съндърланд и спечели Купата на Лигата.

Съндърланд поведе с гола Фабио Борини, който наказа грешка на Венсан Компани. Борини получи пас от Адам Джонсън и наказа
румънския вратар на Сити Корнел Пантилимон.

През второто полувреме Яя Туре изравни в 55-ата минута с удар от почти 20 метра. А само три минути след това Самир Насри
изведе Манчестър Сити напред в резултата с удар с десния крак извън наказателното поле, като топката падна точно в долния ъгъл на вратата на Вито Маноне. Испанското крило Хесус Навас оформи крайното 3:1 в последната минута на срещата след пас на Яя Туре.

По право победителят в този турнир печели място в Лига Европа, но Сити най-вероятно ще получи квота за Шампионската
лига през първенството. В този случай Съндърланд няма да вземе мястото, а то ще се даде на отбор от следващите места в