от 07.00 часа

„Дунав“ - „Левски“ – 1:1 победи във финалната серия

„Дунав“ – „Левски“ – 1:1 победи във финалната серия

„Дунав“ победи „Левски“ с 69:47 точки във втория мач от финалната серия на първенството на Националната баскетболна лига за жени, игран в зала "Дунав" в Русе.

Така „Дунав“ и „Левски“ имат по една победа след първите два мача от финалната серия, като предстоят още две срещи в София и евентуално пета, която ще се играе отново в Русе.

Георги Божков избра първи за дунавки да играят Зорница Костова, Радостина Димитрова, Шанте Еванс, Кристина Сантяго и Таня Чиров.

Отборът на „Левски“ започна в състав Наташа Попович, Ралица Нанева, Виктория Стойчева, Шарел Алън и Христина Иванова.

Домакините започнаха много силно мача, като след седем минути игра водеха с 10 точки разлика - 15:5, а в края на първата част имаха аванс от 12 точки - 19:7. През втората четвърт дунавки успяха да запазят преднината си и на почивката водеха с 32:19.

Около минута преди края на третата част русенки вече имаха аванс от 31 точки - 51:20. До края на мача състезателките на Георги Божков продължиха с добрата игра и победиха с 69:47 точки.

За отбора на „Дунав“ с 16 точки се записа Зорница Костова, а Кристина Сантяго отбеляза 13.

От „Левски“ най-полезна бе Христина Иванова, която вкара 17 точки.