"Локомотив" Пловдив и "Созопол" завършиха 1:1 в контрола

"Локомотив" Пловдив

Футболният "Локомотив" (Пд) завърши 1:1 с тима на "Созопол" във втората си контрола от подготвителния период, която се изигра на стадиона в село Черноземен. В първия си спаринг "черно-белите" победиха с 3:0 "Литекс".

Пловдивчани притиснаха съперника и на два пъти Мартин Камбуров пропусна да отбележи голове от удобни позиции. Това стори Спас Делев, който в 8-а минута получи пас от Ванчо Траянов стреля топката се отби в гредата на съперниковата врата. При добавката Спас Делев не пропусна за 1:0. Той успя да отбележи и второ попадение в 24-ата минута, което беше отменено от съдията заради засада.

Локомотивци продължиха да доминират, но проявиха неточен мерник пред вратата на съперника. В 43-ата минута Мартин Камбуров от пряк свободен удар уцели гредата. След почивката треньорите на двата тима направиха множество смени и темпото на играта спадна.