от 09.00 часа

Невяна Владинова с място в два от финалите на отделните уреди и девета позиция в многобоя в Пезаро

Снимка: БФХГ

Невяна Владинова се нареди на девето място в многобоя и се класира за финалите на топка и лента на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в италианския град Пезаро. Първата ни по сила в момента гимнастичка получи оценки от 17.600 точки на бухалки и 17.650 точки на лента. Тя изигра много добре съчетанията си, събра сбор от 70.550 точки и завърши на девето място в многобоя. Националката има оценки от 17.550 точки на обръч и 17.750 на топка от първия ден на надпреварата. Така Владинова ще участва във финалите на топка и лента.

Другата ни представителка Сара Стайкова остана 27-а със сбор от 67.500 точки. Тя има оценки от 17.200 точки на обръч, 17.200 на топка, 16.450 точки на бухалки и 16.650 точки на лента.

Шампионка в многобоя стана световната шампионка Яна Кудрявцева (Русия) със сбор от 76.450 точки, следвана от сънародничката си Маргарита Мамун със 75.900 точки и Анна Ризатдинова (Украйна) със 74.550 точки.

България има финалистки на три уреда на международния турнир за девойки в Пезаро. Полина Иванова ще се бори за медалите на въже и топка, а Йовчева е на финал на бухалки.