Неизвестен испанец "взе скалпа" на Григор Димитров

Григор Димитров отпадна още в първия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид

Григор Димитров отпадна още в първия кръг на тенис турнира от сериите "Мастърс" в испанската столица Мадрид с награден фонд с награден фонд близо 5 милиона евро след загуба от участващия "уайлд кард" представител на домакините Пабло Кареньо Буста с 6:7 и 3:6 след 101 минути игра. След поредното си поражение 24-годишният хасковлия ще изпадне от топ 30 на световната ранглиста за първи път след почти три години. Димитров достигна до четвъртфиналите на турнира през миналия сезон, а ранното му отпадане означава, че ще загуби мястото си в топ 30 на световната ранглиста за първи път от юли 2013 година, като в понеделник ще запише и най-слабото си класиране от края на март същата година, когато беше 35-ти в света.

Испанецът, който в неделя загуби финала на турнира в Ещорил, проби за 5:4 и сервираше за първия сет, но Димитров успя незабавно да върне пробива. В последвалия тайбрек, обаче, 28-ият в света българин допусна изоставане от 1:4 точки и не успя да навакса. Във втората част Кареньо Буста, 46-ти в класацията на АТП, набързо дръпна с 3:0. При 3:5 хасковлията имаше три възможности за връщане на пробива, но не се възползва и испанецът затвори мача с втория си шанс. Димитров завърши двубоя с 26 печеливши удара срещу 22 на съперника, но направи и 25 непредизвикани грешки, докато Буста допусна едва 17.