"Лудогорец" се разправи по шампионски със "Славия"

"Славия" - "Лудогорец" 0:5

"Славия" допусна най-тежката загуба на своя стадион в историята си, след като падна с 0:5 срещу шампиона "Лудогорец" (Разград) в последен мач от 34-тия кръг на "А" група.

Още в седмата минута Янис Карабельов подари топката на Клаудиу Кешерю, а той веднага подаде към Кишада, който навлезе в наказателното поле и със силен удар не остави шанс на Георги Петков.

Само пет минути след това Кешерю от близка дистанция нацели дясната греда зад Петков с удар от движение след подаване от Вандерсон.

В 21-вата минута Кишада подаде към Вандерсон, той навлезе в наказателното поле и шутира. Петков отрази първия шут, но топката достигна до Кешерю, който се разписа на празна врата.

В добавеното време Стефан Велков изгуби елементарно топката срещу Кешерю, който опита да изведе Кишада в наказателното поле. Георги Петков го изпревари и изчисти, но топката стигна до Кафу, а той шутира в опразнената врата. Стефан Велков се върна и изчисти топката пред голлинията, но Вандерсон притича и насочи топката в празната врата.

През втората част гостите от Разград достигнаха до нови два гола. В 57-ата минута Кишада получи топката в половината на "Славия", напредна необезпокояван и отправи мощен удар малко преди наказателното поле и топката влезе за четвърти път в мрежата на "Славия".

Точно 12 минути след това гостите направиха бърза контраатака, Кишада подаде към Кафу, който навлезе в наказателното поле, стреля, топката мина през ръцете на Георги Петков и влезе за пети път във вратата на домакините.

Славия остана на четвърто място в "А" група с актив от 43 точки, докато Лудогорец е със 70 точки.

състави

"Славия": Георги Петков, Диего Фераресо, Димитър Пиргов, Стефан Велков, Омар Абуд, Янис Карабельов (22-Владимир Семерджиев), Емил Мартинов (46-Мартин Станкев), Борислав Балджийски, Георги Йомов, Ивайло Димитров, Калоян Кръстев

"Лудогорец": Георги Аргилашки, Йордан Минев, Георги Терзиев, Венцислав Керчев, Натанаел, Светослав Дяков, Андрей Препелица, Джонатан Кафу, Жуниор Кишада (73-Абел Анисе), Вандерсон (66-Върджил Мисиджан), Клаудиу Кешерю